Podle vědců se prý dinosauři uprděli k smrti

15. 05. 2012 9:51:19
Bulvární klimatologie dosáhla nového dna. Že masové vymírání je způsobeno astronomickými cykly, to tito odborníci netuší. Netuší, jestli dinosauří pšouky vůbec obsahovaly nějaký metan, ale přesto klidně vytvářejí svoje modely.

(Slovní hříčka: „Extinction“ znamená anglicky vyhynutí. „Stink“ znamená páchnout.)

Globální oteplování může úplně za všechno. Může za mrazy i horka, za povodně i sucha. Universální obětní beránek, na kterého se dá svalit cokoliv vás napadne. I vyhynutí dinosaurů chtějí svalit na oteplování, jak jsem o tom psal už před časem. Prý žádný meteorit, ale globální oteplování je zabilo.

V.Kremlík. Dinosaury zabilo globální oteplování? (30.březen 2010)

Nyní tento mýtus vědci posunuli zase o krok dál, jak nás informují Novinky.cz v článku „Globální oteplení před 150 miliony let způsobila plynatost dinosaurů

Dinosaury prý zabilo globální oteplování, které sami způsobili svým říháním a větry. Tým profesora Graeme Ruxtona ze Andrews University ve Skotsku vydává studii o tom, kolik skleníkových plynů vytvářelo zažívání dinosaurů. Článek vychází v květnovém čísle Current Biology.

Wilkinson et al.: "Could methane produced by sauropod dinosaurs have helped drive Mesozoic climate warmth?." (Current Biology, květen 2012)

Pamela Owen. Did dinosaurs cause climate change? Huge creatures may have contributed to their own demise because they produced so much flatulence, say scientists (Daily Mail 6.května 2012)

Gaseous emissions from dinosaurs may have warmed prehistoric earth (Eurekalert)

Vědátoři spočítali, že dohromady ještěři za rok svým říháním a pšouky vypustili do atmosféry více jak 520 m tun metanu ročně. To je více než všechny dnešní zdroje dohromady. Například 90 tunový argentinosaurus, který měl 140 stop na délku, za den spořádal nejméně půl tuny potravy. Zatímco kráva za den vyprodukuje asi 200 litrů metanu, v případě dinosaura to byly prý tisíce litrů za den.

„Prostý matematický model nám ukazuje, že mikrobi žijící v sauropodech mohli vyprodukovat dostatek metanu, aby to mělo důležitý vliv na mezozoické klima,” řekl Dave Wilkinson z Liverpool John Moores University. „Naše výpočty ukazují, že tito dinosauři mohli vyprodukovat více metanu než všechny dnešní zdroje – přírodní i lidské – dohromady.“

Autoři sice nemají nejmenší ponětí, kolik toho dinosauři sežrali a vytrávili. Studie je plná samých odhadů vycucaných z prstu. Sami píší, že neví ani to, zda se metabolismus sauropodů podobal spíše dnešním savcům nebo dnešním plazům! Ale fantazii se meze nekladou.

Profesor Ruxton má PhD z „modelování a statistiky“. Typická oběť svého oboru. K čemu naměřená data, když máme modely, no ne?

Toto není exaktní věda, ale jen snůška výmyslů. Vždyť my ani nevíme, jaké baktérie žily ve střevech dinosaurů. A nevíme, jestli tyto baktérie vůbec nějaký metan vyráběly! To totiž není u trávení samozřejmost. Dvě třetiny lidí má pšouky, ve kterých žádný metan není.

Miller TL; Wolin MJ, de Macario EC, Macario AJ (1982). "Isolation of Methanobrevibacter smithii from human faeces". Appl Environ Microbiol 43

Dr. James L. A. Roth, Gastrointestinal Gas (Ch. 17 in Gastroenterology, v. 4, 1976)

Druhý zádrhel je v tom, že autoři pšoukací studie ignorují kosmické příčiny klimatických změn v době vyhynutí dinosaurů. Očividně jsou jen zahledění do svojí specializace a neznají výzkum z jiných oborů.

Měli by si přečíst následující následující studie:

Nir J. Shaviv a Ján Veizer: Celestial Driver of Phanerozoic climate? GSA Today, July 2003.

H. Svensmark. Cosmoclimatology – a new theory emerges. (A&G, únor 2007)

Globální oteplení v době vyhynutí dinosaurů mělo pramálo společného se skleníkovými plyny a pšouky. Byla to součást astronomického cyklu. Geologové to vědí, astronomové to vědí, ale jistí klimatologové nedávali asi pozor.

Dino01.jpg

(Nahoře kosmické záření, dole rekonstrukce teplot. Klima řídily kosmické faktory. Plynatost s tím neměla co dělat).

Podíváme-li se na vývoj klimatu za stovky milionů let, vidíme, že teploty kolísají v pravidelném rytmu cca 140 milionů roků. Tak pravidelný rytmus není možné vytvořit prděním, ale pouze nějakým astronomickým vlivem. Protože kosmická tělesa se pohybují po elipsách.

Vědci spekulují, že sluneční soustava na své pouti kolem středu Galaxie každých 140 milionů let vstupuje do nějaké oblasti, kde je více prachu, meteoritů a jiného vesmírného harampádí. Tehdy se zvyšuje počet meteoritů, které ohrožují Zemi a způsobují epizody masového vymírání. A kvůli kosmickému prachu v této oblasti na Zemi také dopadá méně kosmického záření a proto se tvoří méně mraků. A to vede k oteplení.

Ale astronomie a podobné vnější faktory jako by pro dnešní mainstreamové klimatology neexistovaly. Pro ně je Země izolovaný ostrov, který pluje vesmírem, aniž by na něj cokoli zvenčí působilo. Takový geocentrik zná jen atmosféru a její modely a nechce slyšet o ničem, čemu nerozumí a co se do této úhledné škatulky nevejde.

Graeca sunt non leguntur.

=============

Více na www.klimaskeptik.cz

Komentáře pište na http://klimaskeptik.uforum.eu/

Autor: Vítězslav Kremlík | úterý 15.5.2012 9:51 | karma článku: 28.81 | přečteno: 1787x

Další články blogera

Vítězslav Kremlík

Poláci a Francouzi se připojili ke klimatické kontrarevoluci

Obvyklá strategie alarmistů už ztrácí dech. Před klimatickou konferencí sice zinscenovali sérii „spontánních“ akcí pro média jako vždy. Následovala ale srážka frází s realitou.

10.12.2018 v 10:31 | Karma článku: 38.17 | Přečteno: 1631 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Asociální klima-aktivisté: Užiteční idioti klimatického byznysu

Aneb jak to vypadá, když někdo podporuje mocenskou ideologii OSN a EU za kterou stojí miliadový byznys... a přitom se pokládá za underground.

29.11.2018 v 11:36 | Karma článku: 34.08 | Přečteno: 1004 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Nepokoje: Proti Pařížské klimatické dohodě protestuje už i Paříž

Média jsou plná zpráv o tom, jak Paříž odpět hoří kvůli nepokojům. Tentokrát za tím ale překvapivě nejsou muslimové. Protestují Francouzi a to proti zvyšování cen pohonných hmot. To hlavní se ale z většiny zpráv ovšem nedočtete.

27.11.2018 v 10:44 | Karma článku: 29.67 | Přečteno: 896 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Klementinum – opravdu nejtepleji za 244 roků?

Na rozdíl od novinářů, kteří se honí za senzacemi, racionální skeptik si musí počkat na data. Takže horké léto lze s odstupem ohodnotit až nyní.

17.9.2018 v 10:38 | Karma článku: 24.95 | Přečteno: 745 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jan Pražák

Ten pacholek je mi nevěrnej!

„Jsem ráda, že jsi mě vytáhla, Mílo, dáš si taky aperol?“ Zeptala se nakrátko střižená hubená černovláska s jehlovými náušnicemi. Všechno na ní bylo tak nějak špičaté. Úzký nos, pichlavé oči, štíhlé prsty s výraznými nehty.

20.1.2019 v 20:16 | Karma článku: 14.23 | Přečteno: 385 | Diskuse

David Vlk

Na Hradě sedí Lepšolida!!

Lepšolidi jsou podle Zemana ti, kdo považují svoje názory za lepší, považují sami sebe za nadřazené, nediskutují, označují ostatní za blbečky a pitomce.Nepřípomíná Vám to někoho??? Napadá mě jeden reklamní agent firmy Huawei.

20.1.2019 v 18:59 | Karma článku: 26.29 | Přečteno: 570 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Akce - reakce

Cíleně nechci reagovat na počin Jana Palacha, má už i reakce. Je to pravda, jedná se o reakce, jinak by to ty lidi ani nenapadlo se chodit upálit na pietní místo. Nejvíce jsem těchto zvláštních reakcí zažila, když jsem učila.

20.1.2019 v 18:32 | Karma článku: 14.81 | Přečteno: 274 | Diskuse

Radka Kielbergerová

Smuteční řeč o pěstování jabloní, ohlédnutí za hořící pochodní

Odprodám tu část smutného příběhu, jehož jsem byla malou součástí. Dvěma lidem z mého okolí odešel ze světa dobrovolně syn. Na den, kdy se to stalo, nikdy nezapomenu, na smuteční řeč, o níž půjde, také ne. Cosi k Janu Palachovi.

20.1.2019 v 13:56 | Karma článku: 19.26 | Přečteno: 445 | Diskuse

David Dvořák

V roce 1989 chtěl Západ naše trhy ... a ne nám pomoci.

Máme západní ceny, východní platy, jsme potravinové smetiště – protože nám ten šunt prý chutná a za vodu, která nám tady naprší, platíme povětšinou Francouzům. Zapomněl jsem na něco z našich úspěchů?

20.1.2019 v 13:13 | Karma článku: 40.92 | Přečteno: 1730 | Diskuse
Počet článků 369 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2756

Tento blog byl oceněn v anketě "Bloger roku 2011". Autor je překladatel a vzděláním historik. Zajímá se o vliv klimatických změn na lidské dějiny. Účastnil se klimatické konference v Kodani. Po aféře Climategate založil web www.klimaskeptik.cz

 

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Oblíbené články

více

Najdete na iDNES.cz