Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 28. března 2023 Soňa

Poradce Thatcherové: Klima je neproblém

18. 05. 2011 10:04:33
Kromě Klause je Lord Monckton ve světě nejznámější klimaskeptický politik. Ti dva v roce 2007 Al Gora vyzvali k debatě. Al se ale bál. Pojďme si jeho lordstvo představit.

(Lord Monckton přijede/přijel na republikový sněm Strany svobodných občanů http://www.svobodni.cz do Prahy 28.května 2011. Druhý den vystoupí/vystoupil na setkání občanského sdružení Reformy www.reformy.cz)

STERNOVA ZPRÁVA

Monckton byl v 80. letech poradcem britské premiérky Margaret Thatcherové. Je dědičným peerem, jeho otec byl členem sněmovny lordů. Monckton se do debaty o oteplování zapojil na podzim 2006, když v reakci na alarmistickou „Sternovu zprávu“ (Stern Review) napsal dva články do The Telegraph. Čtenost byla prý tak vysoká, že se server zhroutil.

Climate chaos? Don’t believe it. Telegraph 6. listopadu 2006 (klimatologická analýza)

Wrong problem, wrong solution. Telegraph 12.listopadu 2006 (ekonomická analýza)

Doporučuji přečíst hlavně ten první! Monckton se ukázal jako brilantní popularizátor, který dokáže vystihnout slabá místa alarmistické věrouky. Možná i díky tomu, že v mládí roky pracoval jako novinář (například Sunday Telegraph Magazine).

Všimněte si, že zatímco V.Klaus se omezuje prakticky výhradně na ekonomicko-politickou stránku věci (obrana svobody), Monckton se odvážně pouští do klimatologických grafů. A vyhrává. Na otázku, jaké má právo mluvit o klimatu, když není klimatolog odpovídá: „Jsem k tomu úplně stejně kvalifikován jako Al Gore. Který za to dostal Nobelovu cenu a Oskara.“

AL GORE ANEB KDO SE BOJÍ DISKUSE

Příštího roku se Monckton obul do Al Gorova filmu „Nepohodlná pravda“ (2006). Napsal pojednání, kde teze filmu vyvrací. Monckton jednak shrnuje 9 chyb, které v Al Gorove filmu nalezl britský Nejvyšší soud v případu Dimmock. A přidává k tomu další chyby, na jejichž projednávání soud neměl dost času.

35 Inconvenient Truths: Errors in Al Gore’s Movie. SPPI 18. října 2007

gore_monckton.jpg

(Vyzval jsem tě k debatě. Alíku, chlapče, pořád čekám...)

Monckton také v roce 2007 vyzval Al Gora k veřejné debatě. Celostránkové reklamy v New York Times vyzývaly Al Gora k diskusi marně. Podobné reklamy měl posléze i Klaus na své cestě po USA. Ani v jednom případě Gore neodpověděl. Zalezl zbaběle pod stůl.

Co mi to jen připomíná? Českou republiku! Když Ústav fyziky atmosféry AV ČR pořádal 2.listopadu 2010 v rámci "Týdne vědy a techniky" debatu o globálním oteplování (s podtitulem: V čem se klimaskeptici mýlí - zdroj), také pozvali jen pana Metelku, Moldana a spol. Báli se pozvat nějaké klimaskeptiky - věděli, že by v takové diskusi obhájci IPCC shořeli jako papír!

Tito lidé si zjevně sami nevěří. Nevěří, že by jejich chatrné teze obstály ve veřejné diskusi.

V prosinci 2007 se Monckton ukázal také na klima konferenci na Bali. Zde se proslavil svým bonmotem: „Klimatická změna je neproblém. Nejrozumnějším řešením neproblému je sebrat odvahu a nedělat nic.“ (Climate change is a non-problem. The right answer to a non-problem is to have the courage to do nothing) (zdroj)

UKIP

Monckton vstoupil v roce 2009 do UKIP, to je britská euroskeptická strana, něco jako naši Svobodní. V létě 2010 se Monckton stal místopředsedou UKIP. Mají to štěstí, že jejich zakladatelem a předsedou je asi nejlepší řečník Europarlamentu. Nigel Farage /faráž/.

Video: http://www.youtube.com/user/reformycz#p/c/A8E86FFAEB4B48EA

HITLERJUGEND V KODANI

V době konference v Kodani (prosinec 2009) Monckton obcházel Greenpeace demonstranty a kladl jim otázky z klimatologie. Samozřejmě ostudně pohořeli.

Video (ne, růst hladiny oceánů se rozhodně nezrychluje)

V Kodani Monckton také vystoupil na konferenci Americans for Prosperity. Na přednášku najednou vtrhl dav asi padesáti mladých zelených extremistů (SustainUS) a začal roboticky skandovat svá ekohesla. Chtěli tak Moncktona přehlušit a umlčet. Rozrušený Monckton je přirovnal k „Hitlerově mládeži“ a druhý den je ještě seřval u jejich stánku. (zdroj)

Připadá mi to výstižné. Opravdu se to podobá dobám, kdy mladí náckové vtrhli na přednášku nějakého židovského profesora ve 30.letech a rozbourali ji skandováním „židi raus“.

Když aktivisté tvrdili, že přirovnání k nacistům je od něj přehnané, protože oni za sebou nemají hory mrtvol, Monckton opáčil, že podpora biopaliv, kterou klimatici prosadili, vedla k vytlačení potravin z polí. Za oběti tohoto hladomoru v chudých zemích nesou ekologisté odpovědnost.

Nejkomičtější je, že jeden z lídrů ekoextremistů (Wessel) se cítil přirovnáním k Hitlerjugend dotčený a proti nálepce protestoval: „Myslím, že není správné snažit se zadupávat do země názory druhých lidí.“ Monckton opáčil: „Ale přece právě to jste spáchali. Právě to sami děláte. A totéž dělávala i Hitlerjugend. Takže dokud se budete chovat jako Hitlerjugend, budu vás tak nazývat. Možná se vám to nelíbí, ale budete to muset spolknout.“ (zdroj)

Monckton celou epizodu popsal v článku „The Hitlerettes of SustainUS

APOKALYPSA? NE!

14. října 2009 Monckton měl přednášku na Bethel University (Minnesota). Videozáznam z přednášky byl vydán pod názvem „Apocalypse? No!“ (zde)

Alarmisté zuřili, že se někdo odváží s nimi nesouhlasit. A tak profesor Abraham z University of St.Thomas (také Minnesota), sepsal proti Moncktonovi štvavý pamflet. (zde, zde). Doporučuji přečíst Moncktonovu odpověď (zde), kde Abrahama kárá.

Monckton například píše Abrahamovi (bod 27): „Mohl byste laskavě dokázat, kdy jsem řekl „svět se neotepluje“. Neukazoval jsem snad graf, kde je vidět oteplování za posledních 160 let?“

Monckton žádal Abrahamovu universitu, aby pomlouvačný pamflet stáhla ze svého webu. A žádal Abrahama, aby jako omluvu zaplatil odškodné. Ne Moncktonovi, ale na charitu Haiti (charita Řádu maltézských rytířů, kde je Monckton členem). Samozřejmě bezvýsledně. Universita stojí za kamarády alarmisty (korespondence viz zde)

MONCKTON V OXFORDU

Monckton je obávaný diskutér. Například v květnu 2010 se v Oxfordu konala veřejná debata o globálním oteplování. Oxford Union je proslulým místem učených debat.

Tentokrát se tu s ním střetl například Lord Witty (léta stál v čele britského životního prostředí, DEFRA). Když Witty tvrdil, že 95% vědců věří, že vliv CO2 je katastrofický, Monckton se ho zeptá „A můžete uvést zdroj této informace?“ Witty zaraženě mlčí. (odkaz)

Členové Oxford Union nakonec hlasovali, kdo je přesvědčil. Klimaskeptici vyhráli 135:110, že parlament by měl klást ekonomickou prosperitu jako vyšší cíl než boj proti klimatickým změnám.

MONCKTON V US KONGRESU

Američtí republikáni Moncktona v květnu 2010 pozvali na slyšení před Kongresem (Select Commitee on Energy Independence and Global Warming).

Pseudovědci přes léto sepsali pamflet, ve kterém se snažili Moncktonovy teze vyvrátit. V čele akce stál nechvalně známý Michael „Hokejka“ Mann (tou dobou už zdiskreditovaný aférou Climategate) a znovu prof. John Abraham.

'Chemical nonsense': Leading scientists refute Lord Monckton's attack on climate science. Guardian 21.září 2010

Tito pánové například popírají (PDF), že CO2 prospívá rostlinám, že teploty se měnily i v preindustriální éře, že po roce 98 se neoteplilo nebo že IPCC přeceňuje vliv CO2 na teploty.

Celá studie nadepsaná “Climate Scientists Respond” spočívala v tom, že Abraham se nějakého svého kámoše alarmisty ptá, jestli věří spíše alarmismu nebo Moncktonovi. Jedním z dotázaných “expertů” je například James Hansen, kterého i náš pan Metelka označil za exota. Nebo Ben Santer, osoba zodpovědná za falšování Druhé zprávy IPCC (svévolně přepsal formulace, aby byly více alarmující). Nebo Kevin Trenberth, který veřejně lhal o údajném růstu hurikánů (Landsea na protest proti tomu odstoupil z IPCC). Nebo Gavin Schmidt (který publikuje propagandu na Mannově webu RealClimate.org)

Gavin Schmidt například na str. 12 tvrdí: “Růst teplot v poslední době a rychlost změny teplot za poslední stovky let je výjimečná a důvody jsou zjevné – je to velmi pravděpodobně kvůli růstu skleníkových plynů v průmyslové éře.” Ani slovo o tom, že sluneční aktivita ve 20.století dosáhla úrovně nejvyšší za tisíce let. To tihle experti nevědí.

Tato Climategate partička se vzájemně poplácává po zádech a jejich citáty se pak Abraham ohání, jako by to byly nějaké seriozní vědecké kapacity. Na to může skočit jen laik, který tyhle lidi nezná.

Abraham se takto zviditelnil a navázal na to pak založením stránek Climate Science Rapid Response Team, kam by prý měli psát laici a žurnalisté, když jim něco z klimytologie není jasné. Můžete jim tam také napsat nějaký dotaz. Například: “Jak je možné, že skotský šlechtic rozumí klimatologii lépe než profesor. Není to smutné?”

===================================

Více na www.klimaskeptik.cz

Diskutovat můžete na: http://www.klimaskeptik.cz/diskuse/nase-forum/

===================================

Poznámka na okraj

Zaznamenal jsem jakési spory jestli Monckton je lord nebo není. Vikomt Monckton tak jako jeho otec je dědičným „peerem“, to je něco jako titul rytíře. Peerové odjakživa tvořili osádku horní sněmovny britského parlamentu (sněmovna lordů). Jelikož je však poněkud „přepeerováno“, v roce 1999 nový zákon jeho otci odňal právo hlasovat ve sněmovně lordů. Avšak vlastní titul může odejmout jen královna, což se nestalo. Takže Moncktonům tedy zůstalo jen jakési čestné členství. (zdroj)

Autor: Vítězslav Kremlík | středa 18.5.2011 10:04 | karma článku: 34.15 | přečteno: 2125x

Další články blogera

Vítězslav Kremlík

Varování: Na Facebooku řádí falešný Kremlík

Kremlík se zbláznil a začal se zapojovat do nesmyslných diskusí pod články na Facebooku? Ne, to se jenom za něho vydává nějaký hacker či troll.

5.5.2022 v 8:30 | Karma článku: 17.79 | Přečteno: 577 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Covid jako generální zkouška na klimatický lockdown

Za Covidu si klimatičtí aktivisté pochvalovali, jak hezky klesají emise, když si na obyvatelstvo pořádně došlápnete. A když už si lidé na ztrátu osobních svobod tak nějak zvykli, proč to měnit?

10.11.2021 v 8:32 | Karma článku: 32.17 | Přečteno: 1017 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Myslíte při sexu... na klima? A ví o tom vaše žena?

Na co myslíte při sexu? No fuj. Že se nestydíte. Uvědomělý občan by měl myslet na uhlík, na planetu. A ne na nějaké nemravnosti.

9.11.2021 v 10:03 | Karma článku: 34.69 | Přečteno: 986 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Podle autorů zeleného údělu se v Hondurasu žije lépe než v Německu

Happy Planet Index nehodnotí životní úroveň států podle HDP, ale podle...uhlíkové stopy. Takže čím horší energetická chudoba, tím je země "šťastnější". No panejo. To se máme na co těšit.

6.11.2021 v 9:36 | Karma článku: 32.84 | Přečteno: 908 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Lubomír Stejskal

Důkaz české omezenosti

Skotsko bude mít premiérem muslima. A někteří Češi s tím mají problém Použil jsem budoucí čas, protože v době, kdy tento článek vznikal (28. 3. dopoledne) skotský parlament „Holyrood“ ještě nezasedal.

28.3.2023 v 11:03 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 39 | Diskuse

Jan Bartoň

Rakušan si plat zaslouží!

Vít Rakušan se rozhodl rázně se vypořádat s tématem zastropování platů politiků. On si plat zaslouží a s ním jistě i jeho „kámoš“ Ivan Bartoš.

28.3.2023 v 8:30 | Karma článku: 29.66 | Přečteno: 506 | Diskuse

Michal Sabó

USA v plamenech: Rusko vítězí aneb poluce na sovětský způsob

O víkendu se zhrozil celý svět, když Rusko oznámilo rozmístění atomových zbraní v Bělorusku. Máme se opravdu bát nebo je to jen ukázka ruského anachronismu???

28.3.2023 v 7:19 | Karma článku: 18.07 | Přečteno: 289 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Izrael: Premiér ustoupil

Izrael těchto dnů: Týdenní demonstrace proti reformě justičního systému. Masivní. V součtu statisícové. Prý největší od vzniku státu, který brzy oslaví 75. narozeniny. Vyhlášena byla generální stávka.

27.3.2023 v 22:04 | Karma článku: 6.60 | Přečteno: 102 | Diskuse

Otto Kamm

Tak jsme se dočkali zákeřného a nečekaně podlého jednání od šéfa Pracáku

Náhodou i já jsem si stěžoval na neuvěřitelně dlouhé fronty, dlouhé hodiny čekání na ÚP a na absolutně nepochopitelné mnohostránkové žádosti na cokoliv, na příspěvek na bydlení - zvláště.

27.3.2023 v 18:33 | Karma článku: 36.85 | Přečteno: 1049 | Diskuse
Počet článků 402 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2784

Tento blog byl oceněn v anketě "Bloger roku 2011". Autor je překladatel a vzděláním historik. Účastnil se klimatické konference v Kodani. Po aféře Climategate založil web www.klimaskeptik.cz. V roce 2019 vydal knihu OBCHODNÍCI SE STRACHEM (Dokořán). Ta v roce 2021 vyšla též anglicky na Amazonu jako A GUIDE TO THE CLIMATE APOCALYPSE.

 

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Oblíbené články

více

Nervozita roste. Padající Deutsche Bank stáhla dolů korunu i pražskou burzu

Od záchrany problémové švýcarské banky Credit Suisse ještě neuplynul ani týden a investoři opouštějí další potenciální...

Herečka Jenovéfa Boková porodila, z Witowské je nevlastní babička

Jenovéfa Boková a její partner Adam Kolář v pátek odpoledne potvrdili, že herečka a hudebnice už porodila a šťastní...

Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

Tom Cruise se dcerou Suri pyšnil. Už ho neviděla deset let, míří na vysokou

Tom Cruise se od roku 2006 do roku 2013 rád ukazoval na veřejnosti s dcerou Suri v náručí. Před deseti lety však ze...

Paltrowová si po srážce na lyžích myslela, že jde o sexuální útok

Herečka Gwyneth Paltrowová (50) v pátek opět vypovídala před soudem v případu údajného neposkytnutí první pomoci...