Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 5. prosince 2022 Jitka

Režisér Cameron bojuje proti popíračům

26. 08. 2010 8:10:19
Po ztrapnění Hokejky Manna a Al Gora (kterého opustila i manželka) mají alarmisté nového guru. Režiséra Camerona.

Jako režisér je James Cameron naprostá jednička. Vetřelci, Terminátor, Titanik. Stojí za ním legendární opusy, za které si zasluhuje náš nehynoucí obdiv. Tyto slavné lidi však občas posedne mesiášský komplex a chtějí něco zachraňovat.

Umělcům lidé naslouchají. Proto je to někdy svede k dojmu, že by měli veřejnost nějak směrovat a vychovávat. Prosazovat něco vyššího než jen zábavu.

James Cameron vstoupil do služeb církve globálního oteplování. Jeho poslední opus Avatar není nic jiného než eko-politická agitka o tom, jak Matka příroda ztrestá hříšné rabující kapitalisty-imperialisty.

Zvláštností firmu Avatar je, že film jako celek je trojrozměrný, ale postavy jsou ploché.

Pozemské dějiny kolonialismu přesazené do sci-fi kulis. Jenže skutečné dějiny nejsou tak černobílé. Uveďme příklad. Běloši ukradli Apačům jejich půdu v Arizoně. Jenže jakpak se do Arizony Apači dostali? Spadli z Měsíce? Ne, Prišli sem z Kanady a místním zemědělským indiánským kmenům jejich území ukradli. Víte, jak Vinnetouovi lidé žili v pueblech? To nepostavili Apači. Puebla budovali Anasaziové a další kmeny a Apači je z nich vyhnali. Jestliže si tedy domorodci stěžují na "bledé tváře", je to jako když si zloděj stěžuje, že byl okraden. Tento přírodní potravní řetězec v Avataru pohříchu chybí.

Entertainment Weekly poznamenal, že Avatar je perfektní propagační agitka k rekrutování ekoteroristů. Na to Cameron odpověděl: "Bezva, bezva. To se mi líbí. Pokládám to za pochvalu. Já v eko-terorismus věřím." (viz)

Cameron se do své úlohy nového ekologického šamana vžil a ze své kazatelny dští na nevěřící oheň a síru. Asi ho to baví. Je hezké, že v éře po Climategate takto obětavě přispěchal upadající víře na pomoc.

„Kdokoli kdo je popírač globálního oteplování, má hlavu zaraženou v prdeli tak hluboko, že asi ani nemůže slyšet, co říkám“ (24.března 2010)

Jako kazatel víry by se měl Jim asi mírnit. Nedovedu si představit, že by takový slovník používal třeba Ježíš.

„Změny klimatu jsou stejně velkou hrozbou jako byla ta, které USA čelily ve druhé světové válce.“ (22.dubna 2010)

Nakonec vyzval kacíře na souboj.

„Vyzývám popírače, aby vylezli ven. Abychom si to s těmi kretény vyřídili na férovku, jako v přestřelce z divokého západu“ (I want to call those deniers out into the street at high noon and shoot it out with those boneheads) (24.března 2010)

A druhá strana výzvu k souboji přijala.

Koncem srpna 2010 se v Aspenu v Coloradu pořádala konference AREADAY o obnovitelných energiích. Bylo dohodnuto, že na konferenci dojde k veřejné debatě, kde se Cameron utká s klimaskeptiky jako je Andrew Breitbart, Marc Morano (šéf webu climatedepot, poradce senátora Inhofeho, který se debaty zúčastnit nemohl) a Ann McElhinney (autorka dokumentu „Not Evil Just Wrong“ o Gorovi).

Bod „Climate Change – Reality or Fiction“ byl už zařazen do programu. Vše se mělo na živo přenášet přes internet. Marc Morano už byl na půli cesty v letadle, když si to Cameron rozmyslel a vycouval. Nejprve chtěl Cameron veřejnou debatu. Pak řekl, že ne, že přistoupí jen na soukromou debatu bez publika a bez kamer. Nakonec odřekl úplně.

Vývoj jednání (e-maily od Cameronova vyjednavače Greena) viz zde.

Prý Camerona k úprku přemluvil známý alarmista Joe Romm z webu ClimateProgress. Že prý v debatě s Moranem Cameron nemá šanci a poškodil by si pověst. Romm ví o čem mluví, sám totiž do otevřené debaty s Moranem šel a shořel v ní jako papír (viz).

Jak ale poznamenává Examiner (viz), vyhýbáním se debatě alarmisté znevěrohodňují svou pozici ještě více. Když nemají co skrývat, proč se skrývají? Když nejsou schopni obhájit svůj názor v debatě, proč bychom jim měli věřit a platit jim uhlíkovou daň?

Na konferenci se ovšem Cameron přece objevil, ale jen samostatně, a přišel se zásadním sdělením na téma, že „klimaskeptici jsou svině“ (I think they are swine). Lidé jsou svině jen proto, že ptají po důkazech, proč mají platit pokuty za svou uhlíkovou stopu? Cameronův ústup se ovšem dá pochopit. Proč čelit nepříjemným otázkám v rovné diskusi, když si mohu kázat zástupu věřících, od kterých neuslyším slůvka odporu? Je to jednodušší.

Cameron svým chováním jde ve stopách velkého vzoru, totiž Al Gora. Jen s tím rozdílem, že Al nemluvil tak sprostě. Jim stejně jako Al vycouval z veřejné debaty. Vyzval kritiky na souboj a zaskočen, že výzvu přijali, se nyní zbaběle se schovává doma pod postelí. Když už Jim nechtěl přijít osobně, proč nemohl za sebe poslat aspoň svého Avatara?

Morano na konferenci tedy aspoň přednesl již dohodnutou přednášku, když už z debaty sešlo. Při prezentaci ho nepřátelský dav věřících alarmistů, kteří na konferenci převažovali, pomalu inzultoval. Ve stylu „klacek je nejlepší argument“ (viz).

Konečně chápeme, co znamená slogan „debata je uzavřena“ (debate is over). To říkají ne proto, že by snad věda měla v otázce změn klimatu jasno. Kdepak. Je to výmluva, aby se mohli schovávat před debatou, ve které nejsou schopni obstát.

A sladkou tečku na závěr. K tomu co a jak argumentuje náš pan Metelka z ČHMÚ mohu mít výhrady, ale jedna věc je fakt. Aspoň s veřejností diskutuje a neschovává se doma ve skříni jako někdo.

Autor: Vítězslav Kremlík | čtvrtek 26.8.2010 8:10 | karma článku: 37.57 | přečteno: 5050x

Další články blogera

Vítězslav Kremlík

Varování: Na Facebooku řádí falešný Kremlík

Kremlík se zbláznil a začal se zapojovat do nesmyslných diskusí pod články na Facebooku? Ne, to se jenom za něho vydává nějaký hacker či troll.

5.5.2022 v 8:30 | Karma článku: 17.30 | Přečteno: 539 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Covid jako generální zkouška na klimatický lockdown

Za Covidu si klimatičtí aktivisté pochvalovali, jak hezky klesají emise, když si na obyvatelstvo pořádně došlápnete. A když už si lidé na ztrátu osobních svobod tak nějak zvykli, proč to měnit?

10.11.2021 v 8:32 | Karma článku: 32.10 | Přečteno: 992 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Myslíte při sexu... na klima? A ví o tom vaše žena?

Na co myslíte při sexu? No fuj. Že se nestydíte. Uvědomělý občan by měl myslet na uhlík, na planetu. A ne na nějaké nemravnosti.

9.11.2021 v 10:03 | Karma článku: 34.58 | Přečteno: 971 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Podle autorů zeleného údělu se v Hondurasu žije lépe než v Německu

Happy Planet Index nehodnotí životní úroveň států podle HDP, ale podle...uhlíkové stopy. Takže čím horší energetická chudoba, tím je země "šťastnější". No panejo. To se máme na co těšit.

6.11.2021 v 9:36 | Karma článku: 32.77 | Přečteno: 897 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Lubomír Stejskal

Izrael po volbách: Ledacos má být jinak

Mezi chystané změny, které přicházejí do úvahy po zformování Netanjahuovy pravicové národně náboženské vlády, patří i jiný způsob volby soudců. Což je v demokratickém právním státě zásadní téma.

5.12.2022 v 10:34 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 32 | Diskuse

Zdeněk Bárta

Proč tlačí Hilšer, Fischer a Nerudová Babiše na Hrad?

On být prezidentem přece vůbec nechce. Bude mít ovšem asi smůlu. Tahle trojka ho tam spolehlivě dostane a to přesto, že průzkumy říkají něco jiného. Volby budou o emocích .Fakta půjdou stranou. Proč se na ně nepodívat racionálně?

5.12.2022 v 8:27 | Karma článku: 15.27 | Přečteno: 471 | Diskuse

Ondřej Šebesta

Kandidáti na prezidenta

Všichni ti poctiví a slušní lidé, které odstrašuje politická minulosti generála Pavla, a tudíž budou volit někoho z těch nevolitelných, vlastně ke zvolení estébáka, zloděje, mafiána a podvodníka přispějí.

5.12.2022 v 7:00 | Karma článku: 5.56 | Přečteno: 124 | Diskuse

Jan Lněnička

Prezident dezolátů – Vrabel

Za šíření dezinformací se o Ladislava Vrabela zajímá policie, bude-li odsouzen nepodmíněně, získá poloviční kvalifikaci státi se prezidentem, v tomto ohledu se sluší jmenovat Gustáva Husáka a Václava Havla.

4.12.2022 v 19:07 | Karma článku: 14.75 | Přečteno: 458 | Diskuse

Zdeněk Benda

Kandidáti Národní fronty se představili mladým influencerům

Jak asi probíhá rozhovor mladého influencera po prezidentské debatě se zaostalým rodičem? A jste taky zastaralé pako, které neví, jak se vybírá nejlepší prezident a kdo je Putinův trol?

4.12.2022 v 18:51 | Karma článku: 28.36 | Přečteno: 516 | Diskuse
Počet článků 402 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2782

Tento blog byl oceněn v anketě "Bloger roku 2011". Autor je překladatel a vzděláním historik. Účastnil se klimatické konference v Kodani. Po aféře Climategate založil web www.klimaskeptik.cz. V roce 2019 vydal knihu OBCHODNÍCI SE STRACHEM (Dokořán). Ta v roce 2021 vyšla též anglicky na Amazonu jako A GUIDE TO THE CLIMATE APOCALYPSE.

 

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Oblíbené články

více

Žena už nemohla vystát obří ňadra, rozhodla se pro operativní zmenšení

Kylie Perkinsová, čtyřiadvacetiletá dvojnásobná matka z Aljašky, podstoupila zmenšení poprsí, aby se zbavila...

Známý český stylista Jan Pokorný spáchal ve 39 letech sebevraždu

Jeden z nejuznávanějších českých stylistů Jan Pokorný spáchal ve čtvrtek ve svých devětatřiceti letech sebevraždu...

Dcera je výjimečná, říká Julia Robertsová. Hazel oslavila 18. narozeniny

Herečka Julia Robertsová (55) oslavila osmnáctiny svých dvojčat, dcery Hazel a syna Finna společnou vzpomínkovou...

Pavel Nedvěd se dostal do potyčky v domě partnerky, zasahovala policie

Bývalý reprezentační kapitán a donedávna místopředseda fotbalového Juventusu Turín Pavel Nedvěd se dostal do potyčky s...

Otec zavelel, šetříme! Rodina vypnula elektřinu a topí jednou týdně

Zvyšování cen energií nutí lidi k nečekaným rozhodnutím. Jedna rodina z Londýna se rozhodla vrátit do minulosti. Šetří,...