Pátek 13. prosince 2019, svátek má Lucie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 13. prosince 2019 Lucie

Klimatický boss OSN rezignuje:Dostal trafiku v kšeftování s emisemi

16. 06. 2010 10:20:14
Šéf OSN přes Kjótský protokol (UNFCCC), pan Yvo de Boer, jak už bylo oznámeno, končí ve funkci. Odchází na konci června 2010. Kvůli krachu kodaňských jednání, samozřejmě. Odchází ke korýtku v KPMG jako eko-poradce. Inu, v OSN se asi etika nenosí.

(guardian, dailymail)

Bude KPMG radit, jak se více napakovat na klimatických kšeftech. Učetní firma KPMG se totiž zabývá mimo jiné i obchodováním s emisními povolenkami (web české pobočky zde). Čili Yvo nejprve prosazuje povolenky (tj. obchodní zájmy KPMG) a pak u firmy za odměnu dostane místo?

Jde o další hřebíček do rakve důvěryhodnosti OSN. V každé slušné společnosti totiž platí jistý etický kodex, který zakazuje, aby manažeři významných institucí bezprostředně po odchodu pracovali v oboru. Protože by mohli vynášet "insider" informace. A také proto, že tak vzniká podezření: "To vypadá, že ta firma mu dala teplé místečko jako odměnu za nějaké švindly, které pro ně udělal, když byl ještě ve funkci. Ruka ruku myje. Dostal svých třicet stříbrných. Není to úplatek?"

Yvo de Boer při svém rozhodování, dokud byl ještě ve funkci, jistě mohl být ovlivněn úvahou: "Když udělám to a to, nepopudím si tím jisté firmy? Co mám udělat, abyste mi dali teplé místečko?" Tedy nikoli zájem o přírodu či o blaho občanů, ale zájem o koryto.

Spekulace? Ty si mohl Yvo ušetřit, kdyby se choval eticky.

I každý dělník má ve smlouvě napsáno, že po rozvázání pracovního poměru nesmí rok dva pracovat pro konkurenční firmy nebo pro dodavatele, se kterými byl v kontaktu ve svém starém zaměstnání. Anglicky se tomu říká například "non-competition clause". Ale v OSN pravidla neplatí.

Yvo de Boer

Pro pořádek: UNFCC (United Nations Framework Convention on Climate Change) je smlouva podepsaná v roce 1992 na Summitu Země v Riu.

Jejím závazným rozšířením pak byl Kjótský protokol. V Kjótu 1997 se řada států zavázala, že bude snižovat svoje emise skleníkových plynů. Zatím bezvýsledně - globální emise stále vesele rostou. Jediným reálným výsledkem je rozjetý kšeft s emisními povolenkami, na čemž se spousta šibalů napakuje. Obchodování se vzduchem! Chápete to? Kapitalisti našli způsob, jak nám prodávat už i vzduch, který dýcháme.

Mimochodem, Summit země v Riu tehdy řídil Maurice Strong, zakladatel UNEP (eko odbor OSN). A hádejte, kde dnes sedí? Ve správní radě Uhlíkové burzy v Chicagu (CCX), což je přední světový kšeftař s povolenkami.

Yvo oznámil už počátkem roku 2010, že rezignuje. Byla to reakce na krach Kodaňských jednání, která měla přinést nový Kjótský protokol (ten vyprší 2012). A nepochybně je to i důsledek vlny afér a trapasů IPCC (Himaláje 2035, Climategate) , kdy se celá světová veřejnost dozvěděla, že alarm kolem globálního oteplování byl vědecký podvod.

Yvo byl v této funkci od roku 2006, kdy ho jmenoval Kofi Annan. V klimatismu se však významně angažoval už od roku 1994.

Yvo se proslavil jako "vzlykající Holanďan" (parafráze na "létající Holanďan), když se na konferenci na Bali 2007 rozplakal. Rozplakal se nad osudem lidstva uprostřed své řeči, kdy delegáty varoval, že pokud neuzavřou rychle smlouvu o kšeftování s emisními povolenkami, "svět se ponoří do chaosu" a ubozí lidé budou trpět. A lomil rukama, že státy se závazkům vyhýbají. Pan de Boer ve své stylové květinové košili (jsme na Bali) přistoupil k mikrofonu, když tu zjistil.... že mu selhal hlas. Nedokončené věty zůstaly viset ve vzduchu, Yvo se zhroutil a odešel za potlesku dojatého publika. "On si jen neprotíral oči, byly plné slz," řekl jeden z pozorovatelů. "Tři kolegové - jedním z nich byla žena - kolem něj vytvořili ochrannou skupinku a doprovodili ho pryč ze sálu. Bylo to velmi dramatické".

Nebo spíše směšné. Lhář tak zblbnul, že uvěřil vlastním lžím. Protože klimatismus JE lží, jak po Climategate dobře víme. Lidé se na změnách teplot podílejí zanedbatelnou měrou a ani zastavení emisí CO2 teploty znatelně neovlivní.

Yvovy slzy ale nejsou nic proti tomu, jaký vodopád slz budete ronit vy, až za pár let uvidíte svůj účet za energie. Ty totiž mají podle ekoplánů zdražit - technologie emitující skleníkové plyny mají být pokutovány. A nezralé předražené zelené technologie mají být dotovány A až budete hledat svoje peníze, nezapomeňte se podívat do Yvovy kapsy.

========================

Závěr: Všichni ochránci klimatu se nakonec sejdou jako milionáři na uhlíkové burze. De Boera a Stronga jsme probírali. Pachauri sedí v Uhlíkové burze v Chicagu v radě poradců. Al Gore je pátý hlavní akcionář Uhlíkové burzy. Obama ji zase pomáhal zakládat (Joyce Foundation).

"Nazdar kámo, co ty tady? Jak žiješ? Taky děláš do uhlíku? Kde jsou ty časy, kde jsme jako aktivisti bojovali jako za přírodu... Tak nám to hezky vyšlo viď? Ti blbci občani nám to oteplování sežrali i s navijákem. A jak krásně to nese, to je paráda. Těch peněz! Na klima to sice nemá vliv, ale to jsme přece věděli od začátku, no ne?"

Více viz na www.klimaskeptik.cz

logo_klimaskeptik.jpg

Autor: Vítězslav Kremlík | středa 16.6.2010 10:20 | karma článku: 25.58 | přečteno: 1310x

Další články blogera

Vítězslav Kremlík

Světová média mlčí o útoku Antifa na konferenční středisko

Vrací se v Německu sedmdesátá léta s rudými teroristickými bojůvkami? A proč o tom světová média i po pěti dnech stále mlčí?

25.11.2019 v 10:36 | Karma článku: 42.45 | Přečteno: 3231 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Zpráva o stavu planety deset let od Climategate

Deset let od aféry Climategate klima rozděluje společnost více než kdy dříve. Zatímco záškoláci a duševně postižená holčička dělají symbolická gesta, obyčejní lidé demonstrují v ulicích proti zelenému zdražování.

13.11.2019 v 10:37 | Karma článku: 39.41 | Přečteno: 1579 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Rebelie proti neexistujícímu „šestému masovému vymírání"

Gail Bradbrooková říká, že nápad založit Extinction Rebellion dostala, když byla zdrogovaná, tedy pod vlivem psychedelik. Dnes volá po tom, aby se rebelové masivně zfetovali halucinogenními látkami. Což mnohé vysvětluje.

11.10.2019 v 9:23 | Karma článku: 36.34 | Přečteno: 1353 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Praha: Strašidelný mrakodrap "Titanik" jako varování před dobou ledovou?

Známý umělec David Černý pro firmu Trigema navrhl na Nových Butovicích u metra 135 m vysokou budovu ve tvaru vraku lodi zamrzlé v ledu.

27.9.2019 v 9:52 | Karma článku: 26.88 | Přečteno: 1183 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Tomáš Kysela

Demokracie jako prase.

Nechci urážet to inteligentní zvíře a demokracii už vůbec ne. V luzích Českých se však toto připodobnění užívá často. Tak jsem si dovolil též.

13.12.2019 v 20:14 | Karma článku: 22.49 | Přečteno: 272 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Gorkého strmý pád

Na podzim 1933 Gorký do Sorrenta již vyjet nemohl, Kreml mu nedovolil ani účast na Mezinárodním sjezdu spisovatelů, ve vládním tisku se začaly objevovat kritické články proti Gorkému. Ustala i korespondence mezi ním a Jagodou.

13.12.2019 v 20:01 | Karma článku: 8.37 | Přečteno: 146 | Diskuse

Filip Vracovský

Poslední dobou nějak předvolební prognózy nevycházejí....

Já jen pevně doufám, že se probereme včas, dřív, než se kvůli pochybným experimentům ve jménu štěstí nás všech, rozpadne ten nejkrásnější projekt, na který se naše civilazace kdy vzmohla, projekt společné Evropy...

13.12.2019 v 16:51 | Karma článku: 35.25 | Přečteno: 2041 | Diskuse

Petr Burian

Divná země, divní lidé v ní

Ruský prezident Putin odsoudil označení paktu Ribbentrop-Molotov ze srpna 1939 jako počátek zahájení II.sv. války Hitlerem a Stalinem. Vzkázal, že Evropě předloží jiné historické dokumenty, jen co je ruští falzifikátoři dokončí.

13.12.2019 v 14:20 | Karma článku: 29.80 | Přečteno: 827 | Diskuse

Jan Dvořák

Babiš se zavázal k neutralitě, ale bude se v roce 2050 za výsledek zodpovídat?

Evropské špičky se vzácně shodly, že za třicet let musí náš kontinent být pro člověka klimaticky příznivý. Důsledkem značných restrikcí technologií a změny životního stylu. K tomu se hrdě zavázali politici s průměrným věkem 50+.

13.12.2019 v 13:26 | Karma článku: 13.86 | Přečteno: 298 | Diskuse
Počet článků 388 Celková karma 39.40 Průměrná čtenost 2782

Tento blog byl oceněn v anketě "Bloger roku 2011". Autor je překladatel a vzděláním historik. Účastnil se klimatické konference v Kodani. Po aféře Climategate založil web www.klimaskeptik.cz. V roce 2019 vydal knihu OBCHODNÍCI SE STRACHEM (Dokořán).

https://climategatecesky.webnode.cz/_files/system_preview_detail_200001568-705c271559/obchodnici1.jpg

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Oblíbené články

více

Najdete na iDNES.cz