Pondělí 25. ledna 2021, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 25. ledna 2021 Miloš

Klimatický boss OSN rezignuje:Dostal trafiku v kšeftování s emisemi

16. 06. 2010 10:20:14
Šéf OSN přes Kjótský protokol (UNFCCC), pan Yvo de Boer, jak už bylo oznámeno, končí ve funkci. Odchází na konci června 2010. Kvůli krachu kodaňských jednání, samozřejmě. Odchází ke korýtku v KPMG jako eko-poradce. Inu, v OSN se asi etika nenosí.

(guardian, dailymail)

Bude KPMG radit, jak se více napakovat na klimatických kšeftech. Učetní firma KPMG se totiž zabývá mimo jiné i obchodováním s emisními povolenkami (web české pobočky zde). Čili Yvo nejprve prosazuje povolenky (tj. obchodní zájmy KPMG) a pak u firmy za odměnu dostane místo?

Jde o další hřebíček do rakve důvěryhodnosti OSN. V každé slušné společnosti totiž platí jistý etický kodex, který zakazuje, aby manažeři významných institucí bezprostředně po odchodu pracovali v oboru. Protože by mohli vynášet "insider" informace. A také proto, že tak vzniká podezření: "To vypadá, že ta firma mu dala teplé místečko jako odměnu za nějaké švindly, které pro ně udělal, když byl ještě ve funkci. Ruka ruku myje. Dostal svých třicet stříbrných. Není to úplatek?"

Yvo de Boer při svém rozhodování, dokud byl ještě ve funkci, jistě mohl být ovlivněn úvahou: "Když udělám to a to, nepopudím si tím jisté firmy? Co mám udělat, abyste mi dali teplé místečko?" Tedy nikoli zájem o přírodu či o blaho občanů, ale zájem o koryto.

Spekulace? Ty si mohl Yvo ušetřit, kdyby se choval eticky.

I každý dělník má ve smlouvě napsáno, že po rozvázání pracovního poměru nesmí rok dva pracovat pro konkurenční firmy nebo pro dodavatele, se kterými byl v kontaktu ve svém starém zaměstnání. Anglicky se tomu říká například "non-competition clause". Ale v OSN pravidla neplatí.

Yvo de Boer

Pro pořádek: UNFCC (United Nations Framework Convention on Climate Change) je smlouva podepsaná v roce 1992 na Summitu Země v Riu.

Jejím závazným rozšířením pak byl Kjótský protokol. V Kjótu 1997 se řada států zavázala, že bude snižovat svoje emise skleníkových plynů. Zatím bezvýsledně - globální emise stále vesele rostou. Jediným reálným výsledkem je rozjetý kšeft s emisními povolenkami, na čemž se spousta šibalů napakuje. Obchodování se vzduchem! Chápete to? Kapitalisti našli způsob, jak nám prodávat už i vzduch, který dýcháme.

Mimochodem, Summit země v Riu tehdy řídil Maurice Strong, zakladatel UNEP (eko odbor OSN). A hádejte, kde dnes sedí? Ve správní radě Uhlíkové burzy v Chicagu (CCX), což je přední světový kšeftař s povolenkami.

Yvo oznámil už počátkem roku 2010, že rezignuje. Byla to reakce na krach Kodaňských jednání, která měla přinést nový Kjótský protokol (ten vyprší 2012). A nepochybně je to i důsledek vlny afér a trapasů IPCC (Himaláje 2035, Climategate) , kdy se celá světová veřejnost dozvěděla, že alarm kolem globálního oteplování byl vědecký podvod.

Yvo byl v této funkci od roku 2006, kdy ho jmenoval Kofi Annan. V klimatismu se však významně angažoval už od roku 1994.

Yvo se proslavil jako "vzlykající Holanďan" (parafráze na "létající Holanďan), když se na konferenci na Bali 2007 rozplakal. Rozplakal se nad osudem lidstva uprostřed své řeči, kdy delegáty varoval, že pokud neuzavřou rychle smlouvu o kšeftování s emisními povolenkami, "svět se ponoří do chaosu" a ubozí lidé budou trpět. A lomil rukama, že státy se závazkům vyhýbají. Pan de Boer ve své stylové květinové košili (jsme na Bali) přistoupil k mikrofonu, když tu zjistil.... že mu selhal hlas. Nedokončené věty zůstaly viset ve vzduchu, Yvo se zhroutil a odešel za potlesku dojatého publika. "On si jen neprotíral oči, byly plné slz," řekl jeden z pozorovatelů. "Tři kolegové - jedním z nich byla žena - kolem něj vytvořili ochrannou skupinku a doprovodili ho pryč ze sálu. Bylo to velmi dramatické".

Nebo spíše směšné. Lhář tak zblbnul, že uvěřil vlastním lžím. Protože klimatismus JE lží, jak po Climategate dobře víme. Lidé se na změnách teplot podílejí zanedbatelnou měrou a ani zastavení emisí CO2 teploty znatelně neovlivní.

Yvovy slzy ale nejsou nic proti tomu, jaký vodopád slz budete ronit vy, až za pár let uvidíte svůj účet za energie. Ty totiž mají podle ekoplánů zdražit - technologie emitující skleníkové plyny mají být pokutovány. A nezralé předražené zelené technologie mají být dotovány A až budete hledat svoje peníze, nezapomeňte se podívat do Yvovy kapsy.

========================

Závěr: Všichni ochránci klimatu se nakonec sejdou jako milionáři na uhlíkové burze. De Boera a Stronga jsme probírali. Pachauri sedí v Uhlíkové burze v Chicagu v radě poradců. Al Gore je pátý hlavní akcionář Uhlíkové burzy. Obama ji zase pomáhal zakládat (Joyce Foundation).

"Nazdar kámo, co ty tady? Jak žiješ? Taky děláš do uhlíku? Kde jsou ty časy, kde jsme jako aktivisti bojovali jako za přírodu... Tak nám to hezky vyšlo viď? Ti blbci občani nám to oteplování sežrali i s navijákem. A jak krásně to nese, to je paráda. Těch peněz! Na klima to sice nemá vliv, ale to jsme přece věděli od začátku, no ne?"

Více viz na www.klimaskeptik.cz

logo_klimaskeptik.jpg

Autor: Vítězslav Kremlík | středa 16.6.2010 10:20 | karma článku: 25.96 | přečteno: 1314x

Další články blogera

Vítězslav Kremlík

V Davosu plánují využít epidemii k "velkému resetu"

Využijme epidemii k "Velkému resetu" světové ekonomiky. Toto zní ze světového ekonomického fóra v Davosu. Jejich kyberpunková vize nemá s ekologií nic společného. Zato spolehlivě vyděsí každého čtenáře science fiction.

10.7.2020 v 10:37 | Karma článku: 39.27 | Přečteno: 4155 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Dostane virus Nobelovku za ekologii?

Karanténa přinesla uzavřené továrny i letiště. Vliv ekonomické krize na CO2 je ale prakticky neviditelný.

26.5.2020 v 10:00 | Karma článku: 17.73 | Přečteno: 390 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Konec prokrastinace a kritického myšlení

Jak dopadne přednáška na téma "klimatické změny z pohledu kritického myšlení", když se autor v důsledku prokrastinace nestihne připravit.

29.1.2020 v 10:33 | Karma článku: 36.97 | Přečteno: 1963 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Světová média mlčí o útoku Antifa na konferenční středisko

Vrací se v Německu sedmdesátá léta s rudými teroristickými bojůvkami? A proč o tom světová média i po pěti dnech stále mlčí?

25.11.2019 v 10:36 | Karma článku: 43.22 | Přečteno: 3730 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ondřej Šebesta

Staromák

Řada protestujících se mylně domnívá, že svým postojem prokazuje určitou občanskou statečnost, ale to jsou vedle. Prokazují neúctu zdravotníkům, kteří už mnoho měsíců padají na hubu a ohrožují sebe i své spoluobčany.

25.1.2021 v 7:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 37 | Diskuse

Štefan Klíma

Kam kráčíš naše školství?

Týmy "odborníků" neustále vytvářejí různé složité strategie. Nejsem odborník, jsem obyčejný učitel a ředitel školy, ale pokusil jsem se vytvořit jednoduché desatero rozvoje vzdělávacího systému s naší zemi.

24.1.2021 v 18:47 | Karma článku: 14.59 | Přečteno: 371 | Diskuse

Karel Trčálek

Václav Klaus je takový náš malý český Biden

Už víc jak padesát let je oportunismus Václava Klause nádhernou ukázkou toho, že i naše země dokáže vyprodukovat takové charaktery jako je nynější americký prezident Biden

24.1.2021 v 18:44 | Karma článku: 14.32 | Přečteno: 281 | Diskuse

František Kašpárek

Den zúčtování

Na počátku byla slova Donalda Trumpa. Následovalo tažení na Kapitol. Pak nám média něco důležitého zamlčela. Na konci je...zúčtování.

24.1.2021 v 16:58 | Karma článku: 31.58 | Přečteno: 615 | Diskuse

Jaroslav Červenka

Otázky V. Moravce: statistický žongler Blatný v klíčových momentech selhal

Účast velmi kritického šéfa ČLK Milana Kubka a ministra zdravotnictví Blatného dopředu slibovala třaskavou diskusi.

24.1.2021 v 14:41 | Karma článku: 30.11 | Přečteno: 1446 | Diskuse
Počet článků 391 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2812

Tento blog byl oceněn v anketě "Bloger roku 2011". Autor je překladatel a vzděláním historik. Účastnil se klimatické konference v Kodani. Po aféře Climategate založil web www.klimaskeptik.cz. V roce 2019 vydal knihu OBCHODNÍCI SE STRACHEM (Dokořán).

https://climategatecesky.webnode.cz/_files/system_preview_detail_200001568-705c271559/obchodnici1.jpg

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Oblíbené články

více

Najdete na iDNES.cz