Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 5. prosince 2022 Jitka

Klimatický boss OSN rezignuje:Dostal trafiku v kšeftování s emisemi

16. 06. 2010 10:20:14
Šéf OSN přes Kjótský protokol (UNFCCC), pan Yvo de Boer, jak už bylo oznámeno, končí ve funkci. Odchází na konci června 2010. Kvůli krachu kodaňských jednání, samozřejmě. Odchází ke korýtku v KPMG jako eko-poradce. Inu, v OSN se asi etika nenosí.

(guardian, dailymail)

Bude KPMG radit, jak se více napakovat na klimatických kšeftech. Učetní firma KPMG se totiž zabývá mimo jiné i obchodováním s emisními povolenkami (web české pobočky zde). Čili Yvo nejprve prosazuje povolenky (tj. obchodní zájmy KPMG) a pak u firmy za odměnu dostane místo?

Jde o další hřebíček do rakve důvěryhodnosti OSN. V každé slušné společnosti totiž platí jistý etický kodex, který zakazuje, aby manažeři významných institucí bezprostředně po odchodu pracovali v oboru. Protože by mohli vynášet "insider" informace. A také proto, že tak vzniká podezření: "To vypadá, že ta firma mu dala teplé místečko jako odměnu za nějaké švindly, které pro ně udělal, když byl ještě ve funkci. Ruka ruku myje. Dostal svých třicet stříbrných. Není to úplatek?"

Yvo de Boer při svém rozhodování, dokud byl ještě ve funkci, jistě mohl být ovlivněn úvahou: "Když udělám to a to, nepopudím si tím jisté firmy? Co mám udělat, abyste mi dali teplé místečko?" Tedy nikoli zájem o přírodu či o blaho občanů, ale zájem o koryto.

Spekulace? Ty si mohl Yvo ušetřit, kdyby se choval eticky.

I každý dělník má ve smlouvě napsáno, že po rozvázání pracovního poměru nesmí rok dva pracovat pro konkurenční firmy nebo pro dodavatele, se kterými byl v kontaktu ve svém starém zaměstnání. Anglicky se tomu říká například "non-competition clause". Ale v OSN pravidla neplatí.

Yvo de Boer

Pro pořádek: UNFCC (United Nations Framework Convention on Climate Change) je smlouva podepsaná v roce 1992 na Summitu Země v Riu.

Jejím závazným rozšířením pak byl Kjótský protokol. V Kjótu 1997 se řada států zavázala, že bude snižovat svoje emise skleníkových plynů. Zatím bezvýsledně - globální emise stále vesele rostou. Jediným reálným výsledkem je rozjetý kšeft s emisními povolenkami, na čemž se spousta šibalů napakuje. Obchodování se vzduchem! Chápete to? Kapitalisti našli způsob, jak nám prodávat už i vzduch, který dýcháme.

Mimochodem, Summit země v Riu tehdy řídil Maurice Strong, zakladatel UNEP (eko odbor OSN). A hádejte, kde dnes sedí? Ve správní radě Uhlíkové burzy v Chicagu (CCX), což je přední světový kšeftař s povolenkami.

Yvo oznámil už počátkem roku 2010, že rezignuje. Byla to reakce na krach Kodaňských jednání, která měla přinést nový Kjótský protokol (ten vyprší 2012). A nepochybně je to i důsledek vlny afér a trapasů IPCC (Himaláje 2035, Climategate) , kdy se celá světová veřejnost dozvěděla, že alarm kolem globálního oteplování byl vědecký podvod.

Yvo byl v této funkci od roku 2006, kdy ho jmenoval Kofi Annan. V klimatismu se však významně angažoval už od roku 1994.

Yvo se proslavil jako "vzlykající Holanďan" (parafráze na "létající Holanďan), když se na konferenci na Bali 2007 rozplakal. Rozplakal se nad osudem lidstva uprostřed své řeči, kdy delegáty varoval, že pokud neuzavřou rychle smlouvu o kšeftování s emisními povolenkami, "svět se ponoří do chaosu" a ubozí lidé budou trpět. A lomil rukama, že státy se závazkům vyhýbají. Pan de Boer ve své stylové květinové košili (jsme na Bali) přistoupil k mikrofonu, když tu zjistil.... že mu selhal hlas. Nedokončené věty zůstaly viset ve vzduchu, Yvo se zhroutil a odešel za potlesku dojatého publika. "On si jen neprotíral oči, byly plné slz," řekl jeden z pozorovatelů. "Tři kolegové - jedním z nich byla žena - kolem něj vytvořili ochrannou skupinku a doprovodili ho pryč ze sálu. Bylo to velmi dramatické".

Nebo spíše směšné. Lhář tak zblbnul, že uvěřil vlastním lžím. Protože klimatismus JE lží, jak po Climategate dobře víme. Lidé se na změnách teplot podílejí zanedbatelnou měrou a ani zastavení emisí CO2 teploty znatelně neovlivní.

Yvovy slzy ale nejsou nic proti tomu, jaký vodopád slz budete ronit vy, až za pár let uvidíte svůj účet za energie. Ty totiž mají podle ekoplánů zdražit - technologie emitující skleníkové plyny mají být pokutovány. A nezralé předražené zelené technologie mají být dotovány A až budete hledat svoje peníze, nezapomeňte se podívat do Yvovy kapsy.

========================

Závěr: Všichni ochránci klimatu se nakonec sejdou jako milionáři na uhlíkové burze. De Boera a Stronga jsme probírali. Pachauri sedí v Uhlíkové burze v Chicagu v radě poradců. Al Gore je pátý hlavní akcionář Uhlíkové burzy. Obama ji zase pomáhal zakládat (Joyce Foundation).

"Nazdar kámo, co ty tady? Jak žiješ? Taky děláš do uhlíku? Kde jsou ty časy, kde jsme jako aktivisti bojovali jako za přírodu... Tak nám to hezky vyšlo viď? Ti blbci občani nám to oteplování sežrali i s navijákem. A jak krásně to nese, to je paráda. Těch peněz! Na klima to sice nemá vliv, ale to jsme přece věděli od začátku, no ne?"

Více viz na www.klimaskeptik.cz

logo_klimaskeptik.jpg

Autor: Vítězslav Kremlík | středa 16.6.2010 10:20 | karma článku: 25.96 | přečteno: 1314x

Další články blogera

Vítězslav Kremlík

Varování: Na Facebooku řádí falešný Kremlík

Kremlík se zbláznil a začal se zapojovat do nesmyslných diskusí pod články na Facebooku? Ne, to se jenom za něho vydává nějaký hacker či troll.

5.5.2022 v 8:30 | Karma článku: 17.30 | Přečteno: 539 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Covid jako generální zkouška na klimatický lockdown

Za Covidu si klimatičtí aktivisté pochvalovali, jak hezky klesají emise, když si na obyvatelstvo pořádně došlápnete. A když už si lidé na ztrátu osobních svobod tak nějak zvykli, proč to měnit?

10.11.2021 v 8:32 | Karma článku: 32.10 | Přečteno: 992 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Myslíte při sexu... na klima? A ví o tom vaše žena?

Na co myslíte při sexu? No fuj. Že se nestydíte. Uvědomělý občan by měl myslet na uhlík, na planetu. A ne na nějaké nemravnosti.

9.11.2021 v 10:03 | Karma článku: 34.58 | Přečteno: 971 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Podle autorů zeleného údělu se v Hondurasu žije lépe než v Německu

Happy Planet Index nehodnotí životní úroveň států podle HDP, ale podle...uhlíkové stopy. Takže čím horší energetická chudoba, tím je země "šťastnější". No panejo. To se máme na co těšit.

6.11.2021 v 9:36 | Karma článku: 32.77 | Přečteno: 897 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Lubomír Stejskal

Izrael po volbách: Ledacos má být jinak

Mezi chystané změny, které přicházejí do úvahy po zformování Netanjahuovy pravicové národně náboženské vlády, patří i jiný způsob volby soudců. Což je v demokratickém právním státě zásadní téma.

5.12.2022 v 10:34 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 16 | Diskuse

Zdeněk Bárta

Proč tlačí Hilšer, Fischer a Nerudová Babiše na Hrad?

On být prezidentem přece vůbec nechce. Bude mít ovšem asi smůlu. Tahle trojka ho tam spolehlivě dostane a to přesto, že průzkumy říkají něco jiného. Volby budou o emocích .Fakta půjdou stranou. Proč se na ně nepodívat racionálně?

5.12.2022 v 8:27 | Karma článku: 13.72 | Přečteno: 375 | Diskuse

Ondřej Šebesta

Kandidáti na prezidenta

Všichni ti poctiví a slušní lidé, které odstrašuje politická minulosti generála Pavla, a tudíž budou volit někoho z těch nevolitelných, vlastně ke zvolení estébáka, zloděje, mafiána a podvodníka přispějí.

5.12.2022 v 7:00 | Karma článku: 5.54 | Přečteno: 114 | Diskuse

Jan Lněnička

Prezident dezolátů – Vrabel

Za šíření dezinformací se o Ladislava Vrabela zajímá policie, bude-li odsouzen nepodmíněně, získá poloviční kvalifikaci státi se prezidentem, v tomto ohledu se sluší jmenovat Gustáva Husáka a Václava Havla.

4.12.2022 v 19:07 | Karma článku: 13.89 | Přečteno: 431 | Diskuse

Zdeněk Benda

Kandidáti Národní fronty se představili mladým influencerům

Jak asi probíhá rozhovor mladého influencera po prezidentské debatě se zaostalým rodičem? A jste taky zastaralé pako, které neví, jak se vybírá nejlepší prezident a kdo je Putinův trol?

4.12.2022 v 18:51 | Karma článku: 27.18 | Přečteno: 477 | Diskuse
Počet článků 402 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2782

Tento blog byl oceněn v anketě "Bloger roku 2011". Autor je překladatel a vzděláním historik. Účastnil se klimatické konference v Kodani. Po aféře Climategate založil web www.klimaskeptik.cz. V roce 2019 vydal knihu OBCHODNÍCI SE STRACHEM (Dokořán). Ta v roce 2021 vyšla též anglicky na Amazonu jako A GUIDE TO THE CLIMATE APOCALYPSE.

 

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Oblíbené články

více

Žena už nemohla vystát obří ňadra, rozhodla se pro operativní zmenšení

Kylie Perkinsová, čtyřiadvacetiletá dvojnásobná matka z Aljašky, podstoupila zmenšení poprsí, aby se zbavila...

Známý český stylista Jan Pokorný spáchal ve 39 letech sebevraždu

Jeden z nejuznávanějších českých stylistů Jan Pokorný spáchal ve čtvrtek ve svých devětatřiceti letech sebevraždu...

Dcera je výjimečná, říká Julia Robertsová. Hazel oslavila 18. narozeniny

Herečka Julia Robertsová (55) oslavila osmnáctiny svých dvojčat, dcery Hazel a syna Finna společnou vzpomínkovou...

Pavel Nedvěd se dostal do potyčky v domě partnerky, zasahovala policie

Bývalý reprezentační kapitán a donedávna místopředseda fotbalového Juventusu Turín Pavel Nedvěd se dostal do potyčky s...

Otec zavelel, šetříme! Rodina vypnula elektřinu a topí jednou týdně

Zvyšování cen energií nutí lidi k nečekaným rozhodnutím. Jedna rodina z Londýna se rozhodla vrátit do minulosti. Šetří,...