Climategate: Svoje lumpárny si vyšetřím sám

16. 03. 2010 10:30:12
Scénář z Watergate se opakuje. Pánové namočení do aféry se snaží vše ututlat. Očistí je vyšetřovací komise složená z jejich kamarádů.

Pamatujete na Waterate? Nixon dělal co mohl, aby aféru zametl pod koberec. A dařilo se mu to dlouhé měsíce, než se mu domeček z karet zhroutil.

K vloupání do budovy Watergate došlo v červnu 1972. V listopadu 1972 byl Nixon znovuzvolen. Teprve v srpnu 1974 byl dotlačen k rezignaci. Tak dlouho se mu dařilo aféru tutlat.

Situace se opakuje. Establishment se snaží aféru Climategate zbagatelizovat a zahrát do autu. A čekali jste něco jiného? Je to jen nová verze staré strategie utajování ("hide the decline", FOIA). Nic jiného ani neumí.

Strategii dobře známe ze satirického seriálu "Jistě, pane ministře". Když chci své přehmaty ututlat, jmenuji vyšetřovací komisi, dosadím do ní loajální lidi a ti mě "očistí".

1) VYŠETŘOVÁNÍ MĚ OČISTILO

a) Michael Mann: Universita v Pennsylvánii, kde Mann pracuje, provedla interní šetření a zjistila, že je čistý jako lilium. Jak to zjistila? Zeptala se ho a on jí to řekl. Že je universita v konfliktu zájmů a hájí svou vlastní pověst? Co vás to napadá.

b) Phil Jones: Universita ve Východní Anglii, kde Phil pracuje, oznámila, že provede interní šetření. Čili, že to zamete pod koberec. Ale vložil se do toho parlament, že utvoří vlastní vyšetřovací komisi.

b) IPCC: Generální tajemník OSN Ban Ki-Moon oznámil, že zahájí vyšetřování Climategate. Aby se zjistilo, zda závěry IPCC jsou platné. IPCC je ovšem součástí OSN, takže OSN bude vyšetřovat sama sebe. Novináři to přirovnali k situaci jako by král Herodes oznámil, že vyšetřování záhadné a znepokojivé vlny vražd novorozeňat povede sám.

Takže "objektivní" a "nezávislé" vyšetřování očistí pověst klimatologů.

2) PŘEZKOUMALI JSME TO ZNOVU, PEČLIVĚ, ALE CHYBU JSME NENAŠLI

E-mailová aféra otřásla důvěrou veřejnosti v klimatologii. Řada lidí volá po tom, že celý tento obor potřebuje audit. Tak tedy bude audit. Nepřipadá vám ale divné, že ten audit provádějí ti samí lidé, jejichž minulou práci ten audit má hodnotit?

a) Sotva pár dnů po hacknutí e-mailů CRU klimatologové přišli s novou analýzou. Jaké nové poznatky přibyly od zprávy IPCC z roku 2007? Jmenovalo se to Kodaňská diagnoza. Závěr: IPCC se mýlila... protože hrozivé oteplování podcenila! Podepsáni: Michael Mann, Stephen Schneider a kamarádi.

b) NASA uvedla do provozu zbrusu nové stránky zaměřené na vyvracení Climategate. James Hansen tam píše takové nesmysly, že by se za ně stydělo i dítě ze základní školy. Například, že růst hladin oceánů se zrychluje. Počet nových argumentů nula. Jen mediální ofenzíva s nově zabaleným starým zbožím.

c) Britská klimatologická služba Met Off se na výjezdním zasedání v Turecku rozhodla vytvořit zcela novou rekonstrukci teplot. Tentokrát ale transparentně a bez čachrů. Taková odvážná změna! Ale těžko tomu věřit, když to budou dělat ti samí staří alarmisté. Ti samí, kteří navrhovali, že Phila Jonese "vyšetří" sami. To je jako by usvědčený defraudant oznámil, že převezme kontrolu nad finančním oddělením a zajistí, aby se tam defraudace neopakovaly.

d) Obama oznámil vytvoření zcela nové klimatické agentury. V čele má stát Thomas Karl, který dosud měl na starosti GHCN. To on je spoluzodpovědný za mizení "studených" meteo-stanic z databáze GHCN. Kozel zahradníkem?

e) IPCC dál v poklidu pracuje na páté zprávě AR5. K jakým závěrům dojde, si dovedu představit. Má to být hotové někdy 2014. Otázka zní, jestli se odborníci nebudou napříště stydět IPCC citovat. Když ty skandály ukázaly, že ty zprávy jsou nepodložené a neověřené. Redaktor: "promiňte pane docente, ale ten článek vám nemůžu otisknout, musíte si sehnat nějaké věrohodnější podklady než IPCC."

3) LIDÉ MUSÍ VĚDĚT, ŽE ŠLO JEN O POMLUVU!

V únoru 2010 unikly na světlo světa další e-maily. Schneider a Ehrlich se tam domlouvají, jak provést "pogrom" na klimaskeptiky. Plánují mediální kampaň, placenou reklamu v novinách, deklaraci podepsanou spoustou vědců apod. A chtějí klimaskeptiky nařknout z maccarthysmu. Jako že alarmisté jsou nevinná oběť.

Asi takhle: "Vše jsme prošetřili a ukázalo se, že šlo jen o pomlouvačnou kampaň Exxonu."

Staré známé firmy. Paul Ehrlich je zakladatel neo-malthusiánství (1968, Populační bomba) a Stephen Schneider je ten klimatolog, který nás v 70. letech strašil novou dobou ledovou (kouř z našich komínů prý zastíní slunce). Cožpak alarmisté nemají po ruce nikoho nového?

4) KŮL V PLOTĚ

Je tu ale problém. Když Ehrlich a Schneider provedou svou mediální ofenzívu a zaplaví média svými stanovisky, výsledky "vyšetřování", deklaracemi a "novými analýzami"... bude jim ještě někdo věřit?

Vzpomeňte si. Když se na nás za socialismu z televize valila dnes a denně státní propaganda, kdo z dospělých jí věřil? My věděli, že oni vědí, že my víme že ani oni tomu nevěří. Čím víc to do nás cpali, tím víc jsme to pouštěli jedním uchem tam a druhým ven.

Jako by nám tu znovu vyrůstala propast mezi občany a mocipány. Oni si žijí ve své věži ze slonoviny a hřímají, že "aféry nezpochybnily nic z uhlíkové vědy", takže se dál pracuje na "ambiciozní" uhlíkové dani a dani z prdění (protože při prdění se uvolňuje metan, což je skleníkový plyn). Zatímco občan má svůj selský rozum a ťuká si nad tím na čelo.

A když lidé v hospodě nadávají na režim, už zase používají jen zájmeno "oni". A každému je jasné, kdo ti "oni" jsou. Uhlíkoví papaláši, kterým už nikdo nevěří ani slovo.

V USA je symbolem zdiskreditovaného lháře, kterému nikdo nevěří, president Nixon. Tady u nás si můžete představit třeba Jakeše. "Pro tu daň z prdění je důležitá ta podpora zespodu, aby my jsme mohli říct: Ne my si to přejem, to lid si to žádá, my s tím souhlasíme, s tím lidem. My plníme jeho vůli, a né prostě, aby my jsme tam byli sami jak kůl v plotě. "

superlogo_noframe_234x60.jpg

triko.jpg

Chcete vědět víc?

Odkazy na použitou literaturu najdete v sekci "Zaujalo nás" na webu www.klimaskeptik.cz. Tento článek totiž jen shrnuje zprávy tam uvedené.

Na webu od minulého týdne přibyla řada nových zpráv. Dořešena řada technických "startovních" potíží.

Zřídili jsme kanál na youtube http://www.youtube.com/user/klimaskeptik

Nové video s CZ titulky (Obamův poradce vyslýchán kvůli Climategate)

a také malý e-shop s tematicky laděnými tričky http://www.klimaskeptik.cz/products/e-shop/

Autor: Vítězslav Kremlík | úterý 16.3.2010 10:30 | karma článku: 24.44 | přečteno: 1688x

Další články blogera

Vítězslav Kremlík

Automobilky a řidiči, Brusel s vámi pěkně zatočí

Ambiciozní plán EU, který ohrozí automobilový průmysl a bude stát miliardy, sníží globální emise o... neuvěřitelných a obrovských... necelé 1 procento.

21.5.2019 v 11:07 | Karma článku: 35.83 | Přečteno: 1431 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Rozhovor s klimatickým věštcem Frau Merkel v Respektu

Časopis Respekt koncem dubna 2019 zveřejnil rozsáhlý rozhovor s německým klimatologem Hansem Joachimem Schellnhuberem. Článek má v titulku temné proroctví.

29.4.2019 v 9:48 | Karma článku: 39.83 | Přečteno: 1804 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Jak manipuluje web Manipulatori.cz

Web Manipulatori.cz se prý snaží vyvracet fámy a dezinformace, což by byl sympatický cíl. Bohužel za webem zjevně stojí lidé, kteří neumí moc pracovat s informacemi.

27.3.2019 v 10:50 | Karma článku: 33.60 | Přečteno: 1438 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Panika kolem Černobylu ublížila lidem více než radiace

Počet obětí byl mnohem nižší, než si veřejnost myslí. Navzdory zprávě OSN však lidé stále věří děsivým hoaxům ve stylu Akta X.

12.3.2019 v 11:33 | Karma článku: 32.07 | Přečteno: 1659 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Lubomír Stejskal

Číše čistého vína aneb Proč nevěřím v mírovou dohodu

COGAT je zkratka izraelského úřadu pro koordinaci vládních aktivit na Teritoriích, tj. v Judeji, Samaří a Pásmu Gazy. Na svém Twitteru zveřejnil poučný videoklip: jak fungují letní dětské tábory Hamasu.

16.7.2019 v 19:30 | Karma článku: 13.31 | Přečteno: 141 | Diskuse

Vladka Spidlova

...a nikdo se vás nezastane

Podle médií hlavního proudu by náhodný návštěvník ze zapadlých polárních krajů či jiného přilehlého vesmíru usoudil, že Evropská unie, potažmo Evropa, je plná sluníčkových lidiček se srdíčkem na dlani.

16.7.2019 v 17:32 | Karma článku: 28.19 | Přečteno: 367 | Diskuse

Luděk Niedermayer

Mission impossible na Čapáku...

Něco takového, aspoň dle mého názoru, bude objasňování toho, že hodnota reklamy, kterou si firmy holdingu Agrofert objednaly u Čapího hnízda (luxusní rezidence, sotva na dohled od silnice), byla v řádu stovekmilionů.

16.7.2019 v 16:45 | Karma článku: 18.02 | Přečteno: 335 | Diskuse

Pavel P. Kopecký

Miloš Zeman a paradoxy sociální demokracie

Hlava státu znovu bohužel dokázala (především sobě), že Ústava pro ní není než trhací kalendář. De facto rozvíjí, byť to někteří neradi uslyší, ohýbání fundamentálních norem, k němuž se uchylovali jeho předchůdci: Havel a Klaus

16.7.2019 v 16:23 | Karma článku: 8.85 | Přečteno: 221 | Diskuse

Michal Vimmer

Hamáčkova kuchařka

Říká se, že soudruh Lenin nikdy netvrdil, že "socialistický stát může řídit každá kuchařka." To ale neznamená, že by kulturu nemohl řídit Šmarda, zahraničí Poche a dopravu Dolínek. Sociální demokrati recept na vládu mají: loterii!

16.7.2019 v 13:04 | Karma článku: 18.88 | Přečteno: 443 | Diskuse
Počet článků 375 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2749

Tento blog byl oceněn v anketě "Bloger roku 2011". Autor je překladatel a vzděláním historik. Zajímá se o vliv klimatických změn na lidské dějiny. Účastnil se klimatické konference v Kodani. Po aféře Climategate založil web www.klimaskeptik.cz

 

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Oblíbené články

více

Najdete na iDNES.cz