Pátek 3. dubna 2020, svátek má Richard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 3. dubna 2020 Richard

Climategate: Svoje lumpárny si vyšetřím sám

16. 03. 2010 10:30:12
Scénář z Watergate se opakuje. Pánové namočení do aféry se snaží vše ututlat. Očistí je vyšetřovací komise složená z jejich kamarádů.

Pamatujete na Waterate? Nixon dělal co mohl, aby aféru zametl pod koberec. A dařilo se mu to dlouhé měsíce, než se mu domeček z karet zhroutil.

K vloupání do budovy Watergate došlo v červnu 1972. V listopadu 1972 byl Nixon znovuzvolen. Teprve v srpnu 1974 byl dotlačen k rezignaci. Tak dlouho se mu dařilo aféru tutlat.

Situace se opakuje. Establishment se snaží aféru Climategate zbagatelizovat a zahrát do autu. A čekali jste něco jiného? Je to jen nová verze staré strategie utajování ("hide the decline", FOIA). Nic jiného ani neumí.

Strategii dobře známe ze satirického seriálu "Jistě, pane ministře". Když chci své přehmaty ututlat, jmenuji vyšetřovací komisi, dosadím do ní loajální lidi a ti mě "očistí".

1) VYŠETŘOVÁNÍ MĚ OČISTILO

a) Michael Mann: Universita v Pennsylvánii, kde Mann pracuje, provedla interní šetření a zjistila, že je čistý jako lilium. Jak to zjistila? Zeptala se ho a on jí to řekl. Že je universita v konfliktu zájmů a hájí svou vlastní pověst? Co vás to napadá.

b) Phil Jones: Universita ve Východní Anglii, kde Phil pracuje, oznámila, že provede interní šetření. Čili, že to zamete pod koberec. Ale vložil se do toho parlament, že utvoří vlastní vyšetřovací komisi.

b) IPCC: Generální tajemník OSN Ban Ki-Moon oznámil, že zahájí vyšetřování Climategate. Aby se zjistilo, zda závěry IPCC jsou platné. IPCC je ovšem součástí OSN, takže OSN bude vyšetřovat sama sebe. Novináři to přirovnali k situaci jako by král Herodes oznámil, že vyšetřování záhadné a znepokojivé vlny vražd novorozeňat povede sám.

Takže "objektivní" a "nezávislé" vyšetřování očistí pověst klimatologů.

2) PŘEZKOUMALI JSME TO ZNOVU, PEČLIVĚ, ALE CHYBU JSME NENAŠLI

E-mailová aféra otřásla důvěrou veřejnosti v klimatologii. Řada lidí volá po tom, že celý tento obor potřebuje audit. Tak tedy bude audit. Nepřipadá vám ale divné, že ten audit provádějí ti samí lidé, jejichž minulou práci ten audit má hodnotit?

a) Sotva pár dnů po hacknutí e-mailů CRU klimatologové přišli s novou analýzou. Jaké nové poznatky přibyly od zprávy IPCC z roku 2007? Jmenovalo se to Kodaňská diagnoza. Závěr: IPCC se mýlila... protože hrozivé oteplování podcenila! Podepsáni: Michael Mann, Stephen Schneider a kamarádi.

b) NASA uvedla do provozu zbrusu nové stránky zaměřené na vyvracení Climategate. James Hansen tam píše takové nesmysly, že by se za ně stydělo i dítě ze základní školy. Například, že růst hladin oceánů se zrychluje. Počet nových argumentů nula. Jen mediální ofenzíva s nově zabaleným starým zbožím.

c) Britská klimatologická služba Met Off se na výjezdním zasedání v Turecku rozhodla vytvořit zcela novou rekonstrukci teplot. Tentokrát ale transparentně a bez čachrů. Taková odvážná změna! Ale těžko tomu věřit, když to budou dělat ti samí staří alarmisté. Ti samí, kteří navrhovali, že Phila Jonese "vyšetří" sami. To je jako by usvědčený defraudant oznámil, že převezme kontrolu nad finančním oddělením a zajistí, aby se tam defraudace neopakovaly.

d) Obama oznámil vytvoření zcela nové klimatické agentury. V čele má stát Thomas Karl, který dosud měl na starosti GHCN. To on je spoluzodpovědný za mizení "studených" meteo-stanic z databáze GHCN. Kozel zahradníkem?

e) IPCC dál v poklidu pracuje na páté zprávě AR5. K jakým závěrům dojde, si dovedu představit. Má to být hotové někdy 2014. Otázka zní, jestli se odborníci nebudou napříště stydět IPCC citovat. Když ty skandály ukázaly, že ty zprávy jsou nepodložené a neověřené. Redaktor: "promiňte pane docente, ale ten článek vám nemůžu otisknout, musíte si sehnat nějaké věrohodnější podklady než IPCC."

3) LIDÉ MUSÍ VĚDĚT, ŽE ŠLO JEN O POMLUVU!

V únoru 2010 unikly na světlo světa další e-maily. Schneider a Ehrlich se tam domlouvají, jak provést "pogrom" na klimaskeptiky. Plánují mediální kampaň, placenou reklamu v novinách, deklaraci podepsanou spoustou vědců apod. A chtějí klimaskeptiky nařknout z maccarthysmu. Jako že alarmisté jsou nevinná oběť.

Asi takhle: "Vše jsme prošetřili a ukázalo se, že šlo jen o pomlouvačnou kampaň Exxonu."

Staré známé firmy. Paul Ehrlich je zakladatel neo-malthusiánství (1968, Populační bomba) a Stephen Schneider je ten klimatolog, který nás v 70. letech strašil novou dobou ledovou (kouř z našich komínů prý zastíní slunce). Cožpak alarmisté nemají po ruce nikoho nového?

4) KŮL V PLOTĚ

Je tu ale problém. Když Ehrlich a Schneider provedou svou mediální ofenzívu a zaplaví média svými stanovisky, výsledky "vyšetřování", deklaracemi a "novými analýzami"... bude jim ještě někdo věřit?

Vzpomeňte si. Když se na nás za socialismu z televize valila dnes a denně státní propaganda, kdo z dospělých jí věřil? My věděli, že oni vědí, že my víme že ani oni tomu nevěří. Čím víc to do nás cpali, tím víc jsme to pouštěli jedním uchem tam a druhým ven.

Jako by nám tu znovu vyrůstala propast mezi občany a mocipány. Oni si žijí ve své věži ze slonoviny a hřímají, že "aféry nezpochybnily nic z uhlíkové vědy", takže se dál pracuje na "ambiciozní" uhlíkové dani a dani z prdění (protože při prdění se uvolňuje metan, což je skleníkový plyn). Zatímco občan má svůj selský rozum a ťuká si nad tím na čelo.

A když lidé v hospodě nadávají na režim, už zase používají jen zájmeno "oni". A každému je jasné, kdo ti "oni" jsou. Uhlíkoví papaláši, kterým už nikdo nevěří ani slovo.

V USA je symbolem zdiskreditovaného lháře, kterému nikdo nevěří, president Nixon. Tady u nás si můžete představit třeba Jakeše. "Pro tu daň z prdění je důležitá ta podpora zespodu, aby my jsme mohli říct: Ne my si to přejem, to lid si to žádá, my s tím souhlasíme, s tím lidem. My plníme jeho vůli, a né prostě, aby my jsme tam byli sami jak kůl v plotě. "

superlogo_noframe_234x60.jpg

triko.jpg

Chcete vědět víc?

Odkazy na použitou literaturu najdete v sekci "Zaujalo nás" na webu www.klimaskeptik.cz. Tento článek totiž jen shrnuje zprávy tam uvedené.

Na webu od minulého týdne přibyla řada nových zpráv. Dořešena řada technických "startovních" potíží.

Zřídili jsme kanál na youtube http://www.youtube.com/user/klimaskeptik

Nové video s CZ titulky (Obamův poradce vyslýchán kvůli Climategate)

a také malý e-shop s tematicky laděnými tričky http://www.klimaskeptik.cz/products/e-shop/

Autor: Vítězslav Kremlík | úterý 16.3.2010 10:30 | karma článku: 24.44 | přečteno: 1689x

Další články blogera

Vítězslav Kremlík

Konec prokrastinace a kritického myšlení

Jak dopadne přednáška na téma "klimatické změny z pohledu kritického myšlení", když se autor v důsledku prokrastinace nestihne připravit.

29.1.2020 v 10:33 | Karma článku: 35.83 | Přečteno: 1700 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Světová média mlčí o útoku Antifa na konferenční středisko

Vrací se v Německu sedmdesátá léta s rudými teroristickými bojůvkami? A proč o tom světová média i po pěti dnech stále mlčí?

25.11.2019 v 10:36 | Karma článku: 43.00 | Přečteno: 3538 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Zpráva o stavu planety deset let od Climategate

Deset let od aféry Climategate klima rozděluje společnost více než kdy dříve. Zatímco záškoláci a duševně postižená holčička dělají symbolická gesta, obyčejní lidé demonstrují v ulicích proti zelenému zdražování.

13.11.2019 v 10:37 | Karma článku: 40.06 | Přečteno: 1854 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Rebelie proti neexistujícímu „šestému masovému vymírání"

Gail Bradbrooková říká, že nápad založit Extinction Rebellion dostala, když byla zdrogovaná, tedy pod vlivem psychedelik. Dnes volá po tom, aby se rebelové masivně zfetovali halucinogenními látkami. Což mnohé vysvětluje.

11.10.2019 v 9:23 | Karma článku: 36.71 | Přečteno: 1463 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

David Wiltsch

Nemáš roušku? Zaplať! Pokud tedy nepatříš k bezmocně mocným.

V demokracii by měly platit stejná pravidla pro všechny. Je tomu však skutečně tak? Nebo jsme si všichni rovni, ale někteří jsou si rovnější?

2.4.2020 v 18:53 | Karma článku: 21.72 | Přečteno: 661 | Diskuse

Jan Ziegler

Návrh ODS na pomoc živnostníkům je lepší než vládní

Občanští demokraté navrhují, aby všichni živnostníci dostali jednorázovou pomoc od státu 30 tisíc korun. To považuji za daleko lepší řešení, než to, které připravila vláda.

2.4.2020 v 17:59 | Karma článku: 14.22 | Přečteno: 475 | Diskuse

Jan Jirků

Konec mýtu top manažera Babiše

Před dvěma týdny jsme viděli v přímém přenosu, jak se Andrej Babiš zhroutil pod tíhou krizové situace. Překvapení? Ani náhodou.

2.4.2020 v 17:38 | Karma článku: 27.04 | Přečteno: 777 | Diskuse

Karel Ábelovský

"Nekecáme, makáme" to vždy tvrdil a asi stále tvrdí premiér; ale jak je to doopravdy?

Neschopnost jeho vlád, se ukazuje od samého počátku; nyní kroky a prohlášení členů této vlády, stejně jako krizového štábu, dokládají pouze jediné, naprostou nepřipravenost, neschopnost a taky populismus, mající to vše jen zakrýt.

2.4.2020 v 17:34 | Karma článku: 19.60 | Přečteno: 411 | Diskuse

Zdeněk Bárta

Dlažební kostky na babičky a dědečky...?

Jsou Češi fantastický národ nebo hysterici a udavači? Asi nic výjimečného, takový mix všeho možného. Je dobré pomáhat, ale...hlavně TO nechci mít za barákem.Tady veškerá pomoc končí a obléká se košile, která chrání vlastní kůži.

2.4.2020 v 15:27 | Karma článku: 14.24 | Přečteno: 732 | Diskuse
Počet článků 389 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2791

Tento blog byl oceněn v anketě "Bloger roku 2011". Autor je překladatel a vzděláním historik. Účastnil se klimatické konference v Kodani. Po aféře Climategate založil web www.klimaskeptik.cz. V roce 2019 vydal knihu OBCHODNÍCI SE STRACHEM (Dokořán).

https://climategatecesky.webnode.cz/_files/system_preview_detail_200001568-705c271559/obchodnici1.jpg

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Oblíbené články

více

Najdete na iDNES.cz