Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 5. prosince 2022 Jitka

Soud rozhodl, že víra v klimatické změny JE náboženství

1. 02. 2011 10:30:39
Věděli jste, že nedávná klimatická konference v Cancúnu začala vzýváním pohanské bohyně deště? Není divu. Náboženskou povahu ideologie klimatu ostatně před pár lety potvrdil i soud.

KLIMA KONFERENCE UCTÍVÁ POHANSKÉ BOHY

Před měsícem a půl v mexickém Cancúnu proběhla světová klimatická konference OSN. Začala něčím neuvěřitelným. Christina Figueres, výkonný tajemník UNFCCC (Rámcová dohoda OSN o klimatických změnách z roku 1992) zahájila klimatickou konferenci v mexickém Cancúnu vzýváním pohanské bohyně Ixchel /čti: iš čel/.

Christina symbolicky položila základní kámen k miniaturní pyramidě postavené v místě konference. Tzv. pyramidu naděje (Pyramid of Hope) postavilo klimatické hnutí Tiktak (anglicky "Tcktctck") jak symbol budování klimatismu.

Nyní tedy víte, co si myslet o výrocích, že prý klimatická politika OSN je založená na vědě (science based policy). Mayská bohyně Ix Chel byla bohyně plodnosti a měla na starosti i úrodu a déšť. Jde tedy také o bohyni klimatologie?

Když už mluvíme o dešti, v Chichen Itza (kousek od Cancúnu) staří Mayové uctívali boha deště zvaného Chac. Přinášeli mu podle všeho lidské oběti, aby si zajistili dobré počasí (ochrana proti klimatickým změnám). Lidi házeli do "posvátné studně" (Sacred Cenote). Teď aspoň víte, co OSN myslí tím, když říká, že v boji s globálním oteplováním bude nutné, aby lidé přinesli oběti (human sacrifice).

Toto koketování s náboženstvím není v ideologii klimatických změn nic nového.

TIM NICHOLSON - MUČEDNÍK KLIMATICKÝCH ZMĚN

Tim Nicholson býval manažerem u britské realitní firmy Grainier plc., kde měl na starosti plnění ekologických předpisů (Head of Sustainability). Tlačil ale moc na pilu, všechny otravoval s ekologií a tak ho nakonec vyhodili. On v roce 2009 zaměstnavatele zažaloval, že jde o diskriminaci kvůli náboženskému přesvědčení.

Zaměstnavatel se u soudu hájil, že eko názory pana Nicholsona jsou založeny na klimatické vědě, nikoli na náboženství (sic) a tudíž nejde o diskriminaci kvůli víře.

Soudce však byl jiného názoru. "Přesvědčení pana Nicholsona je daleko hlubší než jen pouhý názor."

Nicholson trval na tom, že byl propuštěn pro své přesvědčení. "Má víra ovlivňuje každý krok mého života, včetně volby domu, toho jak cestuji, jak nakupuji, co jím a piju, co dělám se svým odpadem a určuje mé naděje a obavy... Například už nelétám letadlem, ekologicky jsem přestavěl svůj dům. Snažím se kupovat místní výrobky. Snížil jsem svou spotřebu masa. Kompostuji zbytky od oběda... Nabádám ostatní, aby snížili své uhlíkové emise a bojím se o budoucnost lidstva."

Soudce rozhodl, že propuštění bylo aktem diskriminace podle zákona z roku 2003. Nikdo nesmí být propuštěn kvůli svému "náboženskému přesvědčení".

ZJEVENÍ EDA MEIBACHA

Tohle je také perlička. Ředitel Střediska pro osvětu klimatických změn při George Mason University ve svém životopise píše:

"V roce 2006, když byl na horské tůře s ředitelem Potsdam Institute for Climate Impact Research, profesorem H. J. Schellnhuberem – Ed měl zjevení (epiphany), které provždy změnilo jeho život. Pochopil že klimatická změna je absolutní hrozba veřejnému blahu a zdraví po celém světě. A Ed od té chvíle zaměřil veškerou svou aktivitu výhradně na adaptaci a prevenci klimatických změn. V roce 2007 nastoupil do Mason University a vybudoval Center for Climate Change Communication."

Tato variace na obrácení Saula z Tarsu zní mnohem lépe, než kdyby napsal "Hans mi na výletě nabídl luxusní flek a řekl, že klimatismus je zlatý důl."

UNEP: NÁBOŽENSKÝ PROGRAM OSN

Na žádost UNEP (Program OSN pro životní prostředí) byla zřízena komise, která měla vypracovat plán budoucí role UNEP. Výbor zasedal v Prangins ve Švýcarsku v září 2007. Výboru předsedal Mark Halle.

Výbor napsal: "Životní prostředí by mělo soupeřit náboženstvím o postavení jediného vůdčího pohledu na svět, který lidstvo má. " (citace z Hallelovy zprávy, viz odkaz 2)

OSN je také dosti nepřátelská vůči konkurenčním náboženstvím, zejména ke křesťanství. Konvence o biologické diverzitě OSN říká: "Obrat ke křesťanství přinesl ztrátu sepětí s přírodou... Dříve lidé sledovali takové náboženské tradice jako vyhrazení 10-30% půdy pro posvátné háje a rybníčky."

Podle doporučení Halleovy zprávy UNEP připravila strategii pro roky 2010-2013 (viz link 1, strana 17)

K cílům patří: "extenzivní propagace role UNEP, která zasáhne nejen členské vlády a tradiční ekologické instituce, ale i děti a mládež... Občanská společnost, včetně dětí a mládeže... bude oslovena na míru šitými kampaněmi a produkty."

Takže UNEP, místo aby technicky zajišťoval zásahy při haváriích tankerů nebo výsadbu stromků, se změní v ministerstvo propagandy.

Jo, a taky připravují náhradu za mariánské poutě, masopusty a další náboženské slavnosti. Například Světový den okolí (World Environment Day). Teď už chybí snad jen seznam svatých a environmentální kapličky a boží muka a můžete to rozjet, hoši.

A až jednou pan Gore zemře, můžete prodávat jeho ostatky. Dolar za gram. A hlavně nezapomeňte na prodej odpustků za hříchy proti klimatu (tzv. cap-n-trade).

ARCHA NADĚJE

A zlatý hřeb na konec. V letech 1994-2000 dva byrokrati (Maurice Strong a Michajl Gorbačov) sepsali nové Desatero přikázání. Říkají tomu "Charta Země". A víte, v čem se tento dokument přechovává? V tzv. arše naděje (The Arch of Hope) podobně jako Mojžíšovo Desatero bylo uchováváno v tzv. Arše úmluvy.

Být křesťan tak mne z takového rouhání raní mrtvice.

Není to zbytečně moc cavyků pro čmáranici od zkrachovalého bolševika, který svou zemi přivedl k bankrotu a od byrokrata, který kvůli obvinění z korupce utekl se schovat ke svým kamarádům do totalitní Číny?

Ti dva sami sebe pokládají za Mojžíše a budou nám kázat o morálce? To jsou ti praví.

Reference:

1) UNEP's Proposed Medium Term Strategy 2010-2013 (dated Dec 6, 2007): http://www.foxnews.com/projects/pdf/113009_unepstrategy.pdf

2) Mark Halle. The UNEP that we want. October 2007 <http://www.foxnews.com/projects/pdf/113009_IISDreport.pdf>

3) George Russel. Document reveals UN's goal of becoming rule maker in global environmental tasks. Fox News.Nov 30,2009. http://www.foxnews.com/story/0,2933,577827,00.html

4) Michale McCarthy. Tim Nicholson - A Green Martyr.19 march 2009. http://www.independent.co.uk/environment/climate-change/tim-nicholson-a-green-martyr-1648388.html

5) Ed Meibach Bio. George Mason University [Retrieved 19 Jan 09] http://www.climatechangecommunication.org/edward_maibach.cfm

6) Mirek Topolánek. Bojujme za svět bez klimatických změn. 16. květen 2007. http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/mirek-topolanek.php?itemid=730

7) Klimatický sabat v Mexiku začal vzýváním bohyně deště. Klimaskeptik.cz 3. 12. 2010

Autor: Vítězslav Kremlík | úterý 1.2.2011 10:30 | karma článku: 33.23 | přečteno: 2853x

Další články blogera

Vítězslav Kremlík

Varování: Na Facebooku řádí falešný Kremlík

Kremlík se zbláznil a začal se zapojovat do nesmyslných diskusí pod články na Facebooku? Ne, to se jenom za něho vydává nějaký hacker či troll.

5.5.2022 v 8:30 | Karma článku: 17.30 | Přečteno: 539 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Covid jako generální zkouška na klimatický lockdown

Za Covidu si klimatičtí aktivisté pochvalovali, jak hezky klesají emise, když si na obyvatelstvo pořádně došlápnete. A když už si lidé na ztrátu osobních svobod tak nějak zvykli, proč to měnit?

10.11.2021 v 8:32 | Karma článku: 32.10 | Přečteno: 992 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Myslíte při sexu... na klima? A ví o tom vaše žena?

Na co myslíte při sexu? No fuj. Že se nestydíte. Uvědomělý občan by měl myslet na uhlík, na planetu. A ne na nějaké nemravnosti.

9.11.2021 v 10:03 | Karma článku: 34.58 | Přečteno: 971 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Podle autorů zeleného údělu se v Hondurasu žije lépe než v Německu

Happy Planet Index nehodnotí životní úroveň států podle HDP, ale podle...uhlíkové stopy. Takže čím horší energetická chudoba, tím je země "šťastnější". No panejo. To se máme na co těšit.

6.11.2021 v 9:36 | Karma článku: 32.77 | Přečteno: 897 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Ziegler

Martin Kuba utřel Tomia jak malého kluka

Tomio Okamura opět perlil v diskusním pořadu Partie na CNN Prima, když kritizoval výcvik ukrajinských vojáků v Česku. „Chováte se jako Chamberlain,“ právem mu vmetl do tváře jihočeský hejtman.

5.12.2022 v 13:08 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 24 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Izrael po volbách: Ledacos má být jinak

Mezi chystané změny, které přicházejí do úvahy po zformování Netanjahuovy pravicové národně náboženské vlády, patří i jiný způsob volby soudců. Což je v demokratickém právním státě zásadní téma.

5.12.2022 v 10:34 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 39 | Diskuse

Zdeněk Bárta

Proč tlačí Hilšer, Fischer a Nerudová Babiše na Hrad?

On být prezidentem přece vůbec nechce. Bude mít ovšem asi smůlu. Tahle trojka ho tam spolehlivě dostane a to přesto, že průzkumy říkají něco jiného. Volby budou o emocích .Fakta půjdou stranou. Proč se na ně nepodívat racionálně?

5.12.2022 v 8:27 | Karma článku: 15.59 | Přečteno: 506 | Diskuse

Ondřej Šebesta

Kandidáti na prezidenta

Všichni ti poctiví a slušní lidé, které odstrašuje politická minulosti generála Pavla, a tudíž budou volit někoho z těch nevolitelných, vlastně ke zvolení estébáka, zloděje, mafiána a podvodníka přispějí.

5.12.2022 v 7:00 | Karma článku: 5.65 | Přečteno: 127 | Diskuse

Jan Lněnička

Prezident dezolátů – Vrabel

Za šíření dezinformací se o Ladislava Vrabela zajímá policie, bude-li odsouzen nepodmíněně, získá poloviční kvalifikaci státi se prezidentem, v tomto ohledu se sluší jmenovat Gustáva Husáka a Václava Havla.

4.12.2022 v 19:07 | Karma článku: 14.75 | Přečteno: 464 | Diskuse
Počet článků 402 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2782

Tento blog byl oceněn v anketě "Bloger roku 2011". Autor je překladatel a vzděláním historik. Účastnil se klimatické konference v Kodani. Po aféře Climategate založil web www.klimaskeptik.cz. V roce 2019 vydal knihu OBCHODNÍCI SE STRACHEM (Dokořán). Ta v roce 2021 vyšla též anglicky na Amazonu jako A GUIDE TO THE CLIMATE APOCALYPSE.

 

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Oblíbené články

více

Žena už nemohla vystát obří ňadra, rozhodla se pro operativní zmenšení

Kylie Perkinsová, čtyřiadvacetiletá dvojnásobná matka z Aljašky, podstoupila zmenšení poprsí, aby se zbavila...

Známý český stylista Jan Pokorný spáchal ve 39 letech sebevraždu

Jeden z nejuznávanějších českých stylistů Jan Pokorný spáchal ve čtvrtek ve svých devětatřiceti letech sebevraždu...

Dcera je výjimečná, říká Julia Robertsová. Hazel oslavila 18. narozeniny

Herečka Julia Robertsová (55) oslavila osmnáctiny svých dvojčat, dcery Hazel a syna Finna společnou vzpomínkovou...

Pavel Nedvěd se dostal do potyčky v domě partnerky, zasahovala policie

Bývalý reprezentační kapitán a donedávna místopředseda fotbalového Juventusu Turín Pavel Nedvěd se dostal do potyčky s...

Otec zavelel, šetříme! Rodina vypnula elektřinu a topí jednou týdně

Zvyšování cen energií nutí lidi k nečekaným rozhodnutím. Jedna rodina z Londýna se rozhodla vrátit do minulosti. Šetří,...