Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pondělí 5. prosince 2022 Jitka

2012: Přibývá přírodních katastrof?

18. 12. 2009 10:20:27
Když čtu prognózy klimatologů OSN, mám stále větší podezření, že IPCC řídí hollywoodský režisér katastrofických dojáků Roland Emmerich. Tím se také vysvětluje, proč klimatologové OSN říkají svým prognózám "scénáře".

Pozn.: Toto je česká verze mého anglického blogu v mezinárodní blogovací soutěži o změnách klimatu, kterou zorganizovala Evropská komise a European Journalist Centre před konferencí COP15 v Kodani.

Varování. Následující text by neměli číst malé děti, těhotné ženy a ekologové.

M Y T O L O G I E

PACHAURI: Šéf IPCC (komise OSN pro strašení) říkával, že když něco neuděláme do roku 2020, jsme ztraceni. Dnes už říká, že máme jen tři roky. Pomoc. Propadněte panice.

MAYOVÉ: Shodou okolností Kjótský protokol vyprší zhruba v tu samou dobu, na kdy připadá mayské proroctví konce světa. V roce 2012 končí mayský kalendář. Viděli jste už poslední Emmerichův film na toto téma? To je důkaz, že už staří Mayové předvídali Kjótský protokol a obchod s emisemi CO2.

ZJEVENÍ SVATÉHO JANA : Proroctví o Apokalypse jsou běžnou součástí prakticky každé lidské kultury. Lidé zbožňují hororové příběhy. Bible obsahuje tzv. Zjevení Sv. Jana, který prý uzřel budoucnost: "Zatroubil první anděl: Nastalo krupobití a na zem začal padat oheň smíšený s krví. Třetina země, třetina stromoví a veškerá zeleň byla sežehnuta... Třetina moře se obrátila v krev a zahynula třetina mořských tvorů a byla zničena třetina lodí... Třetina vod se změnila v pelyněk a množství lidí umřelo z těch vod, protože byly otráveny..." To zní, jako by svatý Jan byl členem Greenpeace. Inu, ekologismus je jen staré náboženství s novým názvem.

ROLAND EMMERICH: Na katastrofické filmy se specializoval režisér Roland Emmerich. Miluje giantické scény. Má jen jednu zásadu - udělej to velké, udělej to větší a pak ještě větší.

2012-poster.jpg

KODAŇSKÁ KONFERENCE:

http://www.youtube.com/watch?v=NVGGgncVq-4

Tento katastrofický doják zahájil konferenci v Kodani o změnách klimatu. Ekologům už očividně kape na maják. Přestali rozlišovat mezi realitou a hollywoodskými filmy. Co přijde příště? Zahájí konferenci o ochraně zvířat promítáním Toma a Jerryho a budou požadovat, aby myším byly odebrány sekery a brokovnice?

Začínám ale chápat, proč IPCC říká svým prognózám vývoje klimatu "scénáře". Není to vědecká instituce ale jakési flmové studio.

R E A L I T A

1) Přibývá huríkánů?

dos03.jpg

James Cato. Hurricanes and Tropical Storms: Higher Frequency for the Future? Available at <http://snre.ufl.edu/pubsevents/source/fall05/stormy.htm>

Faktem, je že hurikány a jiné přírodní katastrofy způsobují stále větší škody. To vám dosvědčí záznamy libovolné pojišťovny. Jak je to možné? Protože přibývá lidí, domů, lidé mají stále větší platy, více majetku, doma mají více drahé elektroniky.

Vichřice existují odpradávna. Výmluvný je zápis o této události z písemností nalezených v kopuli kostela sv. Michala v Olomouci (Roubic 1993): „Roku 1740 povstala dne 20. prosince večer kolem 8. hodiny strašná větrná smršť, která trvala do 4. hodiny ráno a řádila téměř po celém Německu. Poškodila všechny budovy ve městě, rozbila všechna okna, strhla střechy a odnesla je o čtvrt míle dále [tj. asi o 2,8 km]; strhla také dolů prostřední kupoli s knoflíkem a křížem, takže konvent věřil, že se tyto škody nebudou již opakovat.“ (http://www.kar.zcu.cz/texty/Brazdil2002.htm). Kdyby se to stalo dnes, druhý den Al Gore řeční v televizi, že za to mohou ovce pana Nováka, protože moc pšoukají.

2) Vymírají lední medvídci?

-"Všechno to, co slyšíte den co den ve televízi o ledních medvědech," říká eskymácký lovec Chucky Gruben, "jsou kraviny." Eskymáci loví medvědy stovky a stovky let a žijí s nimi v těsné symbióze. Tak o tom snad musí vědět více než Al Bunda.

-V 70. letech se počet ledních medvědů odhadoval na cca 5-10 tisíc. Současné odhady se pohybují kolem 20-25 tisíc. Nejspíše jich přibylo díky zákonům na omezení lovu. Proto se také aljašská guvernérka Sarah Palinová soudila s americkou vládou - protestovala proti zapsání ledních medvědů na seznam ohrožených druhů. Když někoho přibývá, tak ho přece neubývá.

http://www.macleans.ca/science/environment/article.jsp?content=20080123_5242_5242&page=1

http://www.telegraph.co.uk/comment/columnists/christopherbooker/5664069/Polar-bear-expert-barred-by-global-warmists.html

3) Taje led na pólech?

 • Na kodaňské konferenci v prosinci 2009 Al Gore zaperlil hláškou, že Arktida bude do pěti let v létě bez ledu. Kdyby současný trend pokračoval, tak snad možná leda za 90 let. Kdyby.
 • Tání arktického ledu skončilo před pár lety. Nyní ledu přibývá. Viz graf.
 • Půlka Antarktidy se otepluje (západní) a půlka se ochlazuje (východní). Nikdo neví proč. Když to sečtete, vyjde vám mírný nárůst ledu.
 • Medializované obrázky ulamujících se ker pocházejí z léta. V zimě ten led zase naroste zpátky. To už vám v televizi neukážou. http://arctic.atmos.uiuc.edu/cryosphere/IMAGES/current.area.jpg)

dis01.gif

National Snow and Ice Data Center (http://nsidc.org/sotc/sea_ice.html)

4) Zrychluje se růst hladiny oceánů?

 • Za posledních sto let hladina oceánů vzrostla o 20 cm.
 • Podle odhadů IPCC by do roku 2100 mohly hladiny stoupnout o dalších 18-59 cm.
 • Jistě jste slyšeli, zvyšování hladin oceánů se kvůli klimatickým změnám zrychluje. Možná, že ano, ale určitě ne na Zemi. Tyto zprávy se musely týkat nějaké jiné planety.
 • Podle satelitního měření nárůst hladin oceánů prozatím skončil před pěti lety!
 • Málo lidí ví, že některé části oceánů klesají zatímco jiné stoupají. Najděte si na netu satelitní mapy. Například uprostřed Indického oceánu jde hladina dlouhodobě dolů.

dis02.jpg

 • SUNDARBANSKÉ OSTROVY: Možná jste slyšeli báji o mizejících ostrovech Sundarbanských (např. o. Lohachara). Tisíce lidi ztratily domov, protože globální oteplování zvedlo hladiny moře a zaplavilo jejich ostrov. Ve skutečnosti je tomu jinak. Tyto ostrovy jsou v říční deltě. Na horním toku řeky se postavily přehrady a navíc se celá Bengálská pánev naklání kvůli neotektonické činnosti. V důsledku toho už sedimenty končí jinde a nedoplňují zeminu na pobřeží, takže eroze ostrůvky ničí. To je všechno. Žádná spojitost se stoupajícími hladinami.
 • MALEDIVY: Tuhle uchvátil pozornost médií potrhlý president Malediv, který podepisoval na mořském dně nějaký papír proti oteplování. Chtěl tím naznačit, že Maledivám hrozí zaplavení stoupajícími hladinami. To sotva. Vědecký průzkum v roce 2001 zjistil toto: Od 1790 do 1970 byly hladiny asi o 20 cm výše než jsou dnes. Pak se hladina moře propadla o 20 cm na svou dnešní úroveň. Od té doby nic. (výzkum vedl N.A. Mörner, tehdy president INQUA Commission on Sea Level Changes and Coastal Evolution; http://www.speroforum.com/a/21314/Scientist-Maldives-sea-level-is-not-rising)
 • 5) Přibývá povodní?

  povodnepraha.gif

  Graf povodní v Praze na Vltavě: http://envis.praha-mesto.cz/rocenky/Pr_02/D7.htm

  Viz též: Kyselý, Kakos, Pokorná. Povodně a extrémní srážkové úhrny v ČR a jejich časová proměnlivost. Dostupné na <http://www.cbks.cz/sbornikRackova03/sections/posters/Kysely-2.pdf>

  Stejně jako vy mám pocit, že povodně jsou v posledních letech častější. Možná. I kdyby, tak to není první ani poslední období častějších povodní. Například v 90. letech 19. století v Praze měli 3. stupeň povodňové aktivity prakticky každý rok! Jestli je tu něco nenormálního, je to naopak neobvykle nízký počet povodní v 60-90. letech, tedy paradoxně v době "globálního oteplování".

  6) Přibývá sucha a požárů?

  dis05.gif

  Oblast zasažená požáry v jižních státech EU

  R. Black. Forest fires - a continuing Greek tragedy. BBC. http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/8220491.stm

  godzila.jpg

  Situace je tedy poměrně jasná. Ať už se otepluje nebo ne, ať už za to může CO2, lidé nebo někdo jiný, k žádnému nárůstu přírodních katastrof to nevede. Lidé kvůli změně klimatu nestrádají.

  Musíme se naučit rozlišovat mezi realitou a hollywoodskými dojáky. Jinak se nám může stát, že na příští mezinárodní konferenci nás ekologové budou přesvědčovat o dalších výmyslech Rolanda Emmericha. Třeba o tom, že nám hrozí Godzilla.

  ***

  (Poznámka: osobně mám filmy Rolanda Emmericha rád. Zvláště "Den poté" se mu povedl, ačkoli je to jednoznačně eko-agitka. 2012 se mu myslím už tak moc nevydařil. Řekněte ale prosím vás už někdo lidem v OSN, že "Den poté" je JENOM FILM. Nebo je příště už raději nepouštějte do kina. Prosím)

  Autor: Vítězslav Kremlík | pátek 18.12.2009 10:20 | karma článku: 35.65 | přečteno: 4452x

  Další články blogera

  Vítězslav Kremlík

  Varování: Na Facebooku řádí falešný Kremlík

  Kremlík se zbláznil a začal se zapojovat do nesmyslných diskusí pod články na Facebooku? Ne, to se jenom za něho vydává nějaký hacker či troll.

  5.5.2022 v 8:30 | Karma článku: 17.30 | Přečteno: 539 | Diskuse

  Vítězslav Kremlík

  Covid jako generální zkouška na klimatický lockdown

  Za Covidu si klimatičtí aktivisté pochvalovali, jak hezky klesají emise, když si na obyvatelstvo pořádně došlápnete. A když už si lidé na ztrátu osobních svobod tak nějak zvykli, proč to měnit?

  10.11.2021 v 8:32 | Karma článku: 32.10 | Přečteno: 992 | Diskuse

  Vítězslav Kremlík

  Myslíte při sexu... na klima? A ví o tom vaše žena?

  Na co myslíte při sexu? No fuj. Že se nestydíte. Uvědomělý občan by měl myslet na uhlík, na planetu. A ne na nějaké nemravnosti.

  9.11.2021 v 10:03 | Karma článku: 34.58 | Přečteno: 971 | Diskuse

  Vítězslav Kremlík

  Podle autorů zeleného údělu se v Hondurasu žije lépe než v Německu

  Happy Planet Index nehodnotí životní úroveň států podle HDP, ale podle...uhlíkové stopy. Takže čím horší energetická chudoba, tím je země "šťastnější". No panejo. To se máme na co těšit.

  6.11.2021 v 9:36 | Karma článku: 32.77 | Přečteno: 897 | Diskuse

  Další články z rubriky Politika

  Lubomír Stejskal

  Izrael po volbách: Ledacos má být jinak

  Mezi chystané změny, které přicházejí do úvahy po zformování Netanjahuovy pravicové národně náboženské vlády, patří i jiný způsob volby soudců. Což je v demokratickém právním státě zásadní téma.

  5.12.2022 v 10:34 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 31 | Diskuse

  Zdeněk Bárta

  Proč tlačí Hilšer, Fischer a Nerudová Babiše na Hrad?

  On být prezidentem přece vůbec nechce. Bude mít ovšem asi smůlu. Tahle trojka ho tam spolehlivě dostane a to přesto, že průzkumy říkají něco jiného. Volby budou o emocích .Fakta půjdou stranou. Proč se na ně nepodívat racionálně?

  5.12.2022 v 8:27 | Karma článku: 14.96 | Přečteno: 460 | Diskuse

  Ondřej Šebesta

  Kandidáti na prezidenta

  Všichni ti poctiví a slušní lidé, které odstrašuje politická minulosti generála Pavla, a tudíž budou volit někoho z těch nevolitelných, vlastně ke zvolení estébáka, zloděje, mafiána a podvodníka přispějí.

  5.12.2022 v 7:00 | Karma článku: 5.56 | Přečteno: 122 | Diskuse

  Jan Lněnička

  Prezident dezolátů – Vrabel

  Za šíření dezinformací se o Ladislava Vrabela zajímá policie, bude-li odsouzen nepodmíněně, získá poloviční kvalifikaci státi se prezidentem, v tomto ohledu se sluší jmenovat Gustáva Husáka a Václava Havla.

  4.12.2022 v 19:07 | Karma článku: 14.18 | Přečteno: 455 | Diskuse

  Zdeněk Benda

  Kandidáti Národní fronty se představili mladým influencerům

  Jak asi probíhá rozhovor mladého influencera po prezidentské debatě se zaostalým rodičem? A jste taky zastaralé pako, které neví, jak se vybírá nejlepší prezident a kdo je Putinův trol?

  4.12.2022 v 18:51 | Karma článku: 28.05 | Přečteno: 511 | Diskuse
  Počet článků 402 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2782

  Tento blog byl oceněn v anketě "Bloger roku 2011". Autor je překladatel a vzděláním historik. Účastnil se klimatické konference v Kodani. Po aféře Climategate založil web www.klimaskeptik.cz. V roce 2019 vydal knihu OBCHODNÍCI SE STRACHEM (Dokořán). Ta v roce 2021 vyšla též anglicky na Amazonu jako A GUIDE TO THE CLIMATE APOCALYPSE.

   

  Seznam rubrik

  Oblíbené stránky

  Oblíbené články

  více

  Žena už nemohla vystát obří ňadra, rozhodla se pro operativní zmenšení

  Kylie Perkinsová, čtyřiadvacetiletá dvojnásobná matka z Aljašky, podstoupila zmenšení poprsí, aby se zbavila...

  Známý český stylista Jan Pokorný spáchal ve 39 letech sebevraždu

  Jeden z nejuznávanějších českých stylistů Jan Pokorný spáchal ve čtvrtek ve svých devětatřiceti letech sebevraždu...

  Dcera je výjimečná, říká Julia Robertsová. Hazel oslavila 18. narozeniny

  Herečka Julia Robertsová (55) oslavila osmnáctiny svých dvojčat, dcery Hazel a syna Finna společnou vzpomínkovou...

  Pavel Nedvěd se dostal do potyčky v domě partnerky, zasahovala policie

  Bývalý reprezentační kapitán a donedávna místopředseda fotbalového Juventusu Turín Pavel Nedvěd se dostal do potyčky s...

  Otec zavelel, šetříme! Rodina vypnula elektřinu a topí jednou týdně

  Zvyšování cen energií nutí lidi k nečekaným rozhodnutím. Jedna rodina z Londýna se rozhodla vrátit do minulosti. Šetří,...