Neděle 23. února 2020, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 23. února 2020 Svatopluk

Climategate: Klimatologové IPCC přiznávají, jak falšovali grafy

8. 12. 2009 11:30:06
Ve středověku bylo tepleji než dnes. Aby vytvořili paniku, že naše teploty jsou alarmující a nepřirozené, ekologisté z grafů vymazali středověké teplé období. A sami to nyní přiznali. Skandál.

Toto je česká verze mého anglického blogu v mezinárodní blogovací soutěži na téma klimatických změn, kterou zorganizovala Evropská komise před konferencí v Kodani (viz http://climatechange.thinkaboutit.eu/think2/blogger/kremlik)

spaghetti.jpg

IPCC hokejkový graf kvůli kritice nahradila špagetovým grafem. Ten ale používá stejné triky: Černá čára jsou přístrojově naměřené teploty z teploměrů. Barevně jsou rekonstrukce z letokruhů. Všimněte si, že cca po roce 1950 letokruhy žádné oteplování neukazují.

CO SI PÍŠÍ KLIMATOLOGOVÉ

V listopadu 2009 hacker ukradl a zveřejnil e-maily předních klimatologů OSN, kteří po léta šířili paniku z globálního oteplování. Včetně dopisů autora hokejkového grafu. Ukázalo se, že falšují data a grafy historických teplot. Ve skutečnosti naše teploty nejsou alarmující, ve středověku bylo tepleji. V e-mailech z CRU jsou takové perly jako "snažil jsem se balancovat mezi zásadami vědy a mezi požadavky IPCC, což je často problém". Tato aféra získala přízvisko Climategate podle vzoru Watergate.

V e-mailu z roku 1999 Phil Jones (vedoucí CRU) píše: "Právě jsem dokončil Mikův trik, co použil v Nature. Přidal jsem ke každé teplotní sérii za posledních 20 let reálné údaje... abych zakryl pokles teplot."

Mike je Michael Mann, autor proslulého Hokejkového grafu, který publikoval v magazínu Nature v roce 1998. Hokejkový tvar grafu (teploty pořád stejné až ve 20. stol. šílený nárůst) vytvořil tedy jakýmsi "trikem".

PROBLÉM DIVERGENCE

Poslechněme si, jak to vysvětluje sám Mann na svém webu RealClimate: "Co se týče onoho "zakrytí poklesu", není žádné tajemství, že teploty odvozené z letokruhů Keitha Briffy po roce 1960 neodpovídají skutečným teplotám na teploměrech. Tomu se říká "problém divergence" a v odborné literatuře je to dobře známo."

  • Potíž bude nejspíše v tom, že jakmile oteplení dosáhne určité hranice, letokruhy přestávají na další oteplování reagovat.
  • Kdyby ve středověku měli teploměry a dochovaly se nám jejich záznamy, viděli bychom, že skutečné teploty tehdy byly daleko vyšší, než jak to ukazují letokruhy. Teploty byly tak vysoké jako dnes.

K ČEMU TRIKY

RealClimate (Mann): "Onen můj "trik" není nic jiného než vzít rekonstrukci historických teplot odvozenou z letokruhů a přidat k ní na konci křivku teplot, kterou máme ze současných přístrojových měření, aby v grafu nechyběl kontext dnešního oteplení." Hezký kontext Michale.

  • Pokud Mikův trik nepoužijete, tak vám rekonstrukce dle letokruhů ukáže nulové oteplení ve středověku, ale také nulové oteplení ke konci 20. století (ačkoliv víme, že k němu došlo).
  • Pokud Mikův trik použijete, dostanete hokejkový graf. Dlouhá rovná čára a najednou strmé stoupání. Žádné oteplení ve středověku, ale velké oteplení ve 20. století... Zázrak... Z ničeho nic máte v grafu gigantické bezprecedentní globální oteplování. A můžete křičet "poplach"!! A začít vesele organizovat celosvětové daně, regulace a byrokracii na "boj proti oteplování".

MANN A BRIFFA NEDOPORUČUJÍ HOKEJKOVÝ GRAF POUŽÍVAT

RealClimate (Mann): "Tito autoři vždy sami otevřeně zdůrazňovali, aby se jejich rekonstrukce teplot po roce 1960 nepoužívala (takže obviňovat je z toho, že "zakrývají pokles teplot" je podivné) a nepoužívat tato data je jistě naprosto v pořádku. Teprve další výzkum tuto divergenci vysvětlí."

Tady s Mannem poprvé mohu souhlasit. Jeho hokejku nepoužívat! Neodpovídá realitě.

mann2cz.jpg

CO SE STANE, KDYŽ MIKŮV TRIK NEPOUŽIJEME

A) Pokud použijete jen letokruhy a žádné triky, dostanete prakticky rovnou placatou čáru. Žádné globální oteplení dnes ani ve středověku.

B) Pokud rekonstruujete teploty z jiných pramenů, než jsou letokruhy, dostanete ten graf, který byl ve zprávě IPCC z roku 1990 (FAR) - velké středověké oteplení (MWP) a hlubokou malou dobu ledovou v novověku (LIA). Proto nezávislý výzkum potvrzuje, že MWP existovalo a bylo tepleji než dnes (viz odborný výzkum na webu http://www.co2science.org/data/mwp/mwpp.php)

moberg.jpg

SOUČASNÉ TEPLOTY JSOU DOCELA NORMÁLNÍ A NÍZKÉ. NENÍ DŮVOD PANIKAŘIT.

GRAF: http://www.co2science.org/data/mwp/studies/l1_mobergnh.php
Moberg, A., Sonechkin, D.M., Holmgren, K., Datsenko, N.M. and Karlen, W. 2005. Highly variable Northern Hemisphere temperatures reconstructed from low- and high-resolution proxy data. Nature 433: 613-617.

ZÁVĚRY

Soukromá korespondence klimatologů odhalila, že iluze šíleného globálního oteplování byla vytvořena podvodem. Falšováním grafů. Ve skutečnosti jsou současné teploty normální. Ve středověku bylo tepleji.

Michael Mann a jeho komplici udělají nejlépe, když budou mlčet. Protože svými neobratnými výmluvami na sebe prozrazují další a další lumpárny.

Šéf CRU Phil Jones po skandálu už odstoupil. Teď je na řadě s odstupováním Michael Mann, Obamův poradce Holdren, šéf IPCC Pachauri a řada dalších výtečníků, kteří jsou v Climategate namočení. Už abyste byli pryč, hoši.

Reference:

1) The CRU hack:Context (23 Nov 2009). RealClimate Website of Michael Mann et al. <http://www.realclimate.org/index.php/archives/2009/11/the-cru-hack-context/> Michael Mann explaining in his own words.

2) A blog discussing the divergence problem in detail clearly: http://jhammerton.wordpress.com/2009/11/29/climategate-on-the-mikes-nature-trick-email/

3) CRU climate data already 95% available. CRU website (28 Nov 2009) <http://www.uea.ac.uk/mac/comm/media/press/2009/nov/homepagenews/CRUupdate> Here you can see a graph of what happens if you do/don't use Mick's Nature trick.

4) Craig Idso et al. MWP Project <http://www.co2science.org/data/mwp/mwpp.php> Listing of peer-review research documenting ther MWP period. This is real science, not IPCC.

Autor: Vítězslav Kremlík | úterý 8.12.2009 11:30 | karma článku: 36.92 | přečteno: 6439x

Další články blogera

Vítězslav Kremlík

Konec prokrastinace a kritického myšlení

Jak dopadne přednáška na téma "klimatické změny z pohledu kritického myšlení", když se autor v důsledku prokrastinace nestihne připravit.

29.1.2020 v 10:33 | Karma článku: 35.51 | Přečteno: 1594 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Světová média mlčí o útoku Antifa na konferenční středisko

Vrací se v Německu sedmdesátá léta s rudými teroristickými bojůvkami? A proč o tom světová média i po pěti dnech stále mlčí?

25.11.2019 v 10:36 | Karma článku: 42.97 | Přečteno: 3499 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Zpráva o stavu planety deset let od Climategate

Deset let od aféry Climategate klima rozděluje společnost více než kdy dříve. Zatímco záškoláci a duševně postižená holčička dělají symbolická gesta, obyčejní lidé demonstrují v ulicích proti zelenému zdražování.

13.11.2019 v 10:37 | Karma článku: 40.06 | Přečteno: 1807 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Rebelie proti neexistujícímu „šestému masovému vymírání"

Gail Bradbrooková říká, že nápad založit Extinction Rebellion dostala, když byla zdrogovaná, tedy pod vlivem psychedelik. Dnes volá po tom, aby se rebelové masivně zfetovali halucinogenními látkami. Což mnohé vysvětluje.

11.10.2019 v 9:23 | Karma článku: 36.71 | Přečteno: 1446 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Josef Nožička

Má Milion chvilek jasno v tom, proti čemu bude vlastně demonstrovat?

Co vlastně má být hlavním cílem demonstrace, kterou spolek Milion chvilek pro demokracii svolal na příští neděli do Prahy? Její smysl tentokrát hodnotí s rozpaky i mnozí jeho dosavadní sympatizanti.

23.2.2020 v 18:10 | Karma článku: 35.99 | Přečteno: 828 | Diskuse

Aleš Merta

Hra na armádu demokratického státu dostává povážlivé trhliny

Poslední vydání časopisu Respekt přineslo nové, znepokojující, informace o násilné smrti afgánského vojáka Vahidulláha Chána, na které se mohli podílet i čeští vojáci.

23.2.2020 v 15:08 | Karma článku: 17.63 | Přečteno: 651 | Diskuse

Jan Dvořák

Výrok o zkorumpované Transparency Internat. je premiér připraven uvést na pravou míru

Premiér Babiš ani na minutu nepochyboval o tom, že každý nezkorumpovaný soudce musí smést ze stolu žalobu TI, která se na něm domáhala omluvy za to, že jenom upozornil, jak se věci mají.

23.2.2020 v 10:04 | Karma článku: 23.80 | Přečteno: 545 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Muslimský terorismus nelze oplácet terorismem, ale aktivní ochranou společnosti

Pokud mluvíme o pravicových extrémistech, nelze je spojovat ze zásadními postoji našich parlamentních politických stran, či hnutí, směřujících proti přijímání ilegálních Muslimských migrantů, jako je ANO, či SPD.

23.2.2020 v 8:23 | Karma článku: 28.60 | Přečteno: 561 |

Jan Provazník

Naprostý justiční kolaps

Premiér Andrej Babiš (ANO) se podle rozhodnutí středočeského krajského soudu nemusí omlouvat Transparency International (TI) za své výroky o tom, že je organizace zkorumpovaná.

22.2.2020 v 18:10 | Karma článku: 40.35 | Přečteno: 6825 | Diskuse
Počet článků 389 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2787

Tento blog byl oceněn v anketě "Bloger roku 2011". Autor je překladatel a vzděláním historik. Účastnil se klimatické konference v Kodani. Po aféře Climategate založil web www.klimaskeptik.cz. V roce 2019 vydal knihu OBCHODNÍCI SE STRACHEM (Dokořán).

https://climategatecesky.webnode.cz/_files/system_preview_detail_200001568-705c271559/obchodnici1.jpg

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Oblíbené články

více

Najdete na iDNES.cz