Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Největší ostuda v historii Nobelovy ceny

5. 04. 2011 9:30:47
Irena Sendlerová zachránila 2500 židovských dětí. Nobelovu cenu místo ní dostal Al Gore. Za Powerpointovou prezentaci.

SCHINDLERŮV SEZNAM

Steven Spielberg se po Jurském parku pustil do vážnějšího tématu a získal si tak nemalé zásluhy. Díky jeho filmu "Schindlerův seznam" (1993) se v polovině 90.let se veřejnost začala zajímat i o existencí dalších "Schindlerů". Známým se tak stal například sir Nicholas Winton.

Novinky.cz počátkem dubna 2011 vydaly článek o další takové zachránkyni.

Irena Sendlerová zachránila tisíce dětí, nezlomilo ji ani mučení. Novinky.cz 1.dubna 2011

"V létě 1942 začala Sendlerová z ghetta pašovat židovské děti, nejčastěji v pytlích ve vozech vyvážejících odpad. Do ghetta přijížděla v přestrojení za zdravotní sestru se sanitkou a uspané děti, aby křikem nic neprozradily, vozila ven v rakvích jako zemřelé na tyfus. Některé děti byly z ghetta vyvlečeny tajnými kanály. Umisťovala je do polských rodin, sirotčinců a katolických klášterů. V zakopaných lahvích ukryla zašifrované údaje o dětech, aby jim po válce mohla být vrácena jejich totožnost. Na konci roku 1943 pro ni přišlo gestapo. Po mučení byla odsouzena k smrti zastřelením. Podplacení gestapáci ji ale těsně před popravou pustili na svobodu, zastřelena byla jen na papíře. Okamžitě změnila jméno a s falešnými dokumenty se skrývala až do konce války." (zdroj)

V den její smrti žilo ještě asi 700 z jejích 2500 zachráněných židovských dětí.

Irena Sendlerová je učebnicový kandidát na Nobelovu cenu míru. Svým hrdinstvím totiž zároveň přispěla k budování mostů mezi kulturami a k zmínění nevraživosti mezi náboženskými tábory. Byla katolík a přesto nasazovala život pro židy. Však si ji také v Izraeli dodnes připomínají.

KOMUNISTÉ DALI PŘEDNOST STRANÍKŮM

Hrdinství Ireny Sendlerové vyvolává obdiv i po půl století. Člověk automaticky očekává, že po válce takoví lidé budou zahrnováni poctami, čestnými doktoráty a nuceni veřejně pronášet proslovy při významných výročích tak často, že jim to až bude protivné.

To se ale nestalo. Polský komunistický režim tuto ženu po válce neocenil, protože byla součástí západního, nikoli komunistického odboje. Něco vám to připomíná? Inu, ani naši západní letci se za boj proti nacistům po válce doma žádného vděku nedočkali.

Politická ideologická kritéria dostala přednost před oceněním poctivé lidské odvahy a zásluh. Vyznamenávat nekomunisty tehdy bylo politicky nekorektní.

ALARMISTÉ DALI TAKÉ PŘEDNOST STRANÍKŮM

Zdálo se, že se Irena Sendlerová ocenění dočká alespoň na sklonku života. V roce 2007 byla ve věku 97 let navržena na Nobelovu cenu míru. Ale nakonec ji nedostala. Přednost dostal víte kdo? Al Gore a Pachauriův mezivládní panel OSN pro klimatické změny.

Situace se tedy opakuje. Všímáte si toho? Opět politická kritéria dostala přednost před oceněním poctivé lidské odvahy.

Političtí ideologové dostali metál za šíření stranické propagandy. OSN a EU potřebuje klimatický alarmismus jako záminku k prosazování svého politického programu centralizace, ovládnutí energetiky a k sběratelství (sběr nových pravomocí).

Je to asi jako by Nobelovu cenu míru dostala redakce Rudého práva.

Je to tím smutnější, že to byla její poslední šance. Tato trestuhodná věc se už nedá v pravém smyslu napravit. Sendlerová zemřela na zápal plic v květnu 2008.

NOBELOVA CENA ZA DISKREDITACI ALARMISMU

Opravdu je tu někdo, kdo si myslí, že Gore a Pachauri si tuto cenu zasluhovali více než Irena Sendlerová?

Al Gore a IPCC dostali Nobelovu cenu míru údajně za zásluhy o „šíření většího povědomí o lidmi způsobených klimatických změnách a za úsilí o podniknutí kroků, které jsou nutné, abychom takovým změnám mohli čelit.“

Tiskové oznámení ceny: http://nobelprize.org/nobel_prizes/peace/laureates/2007/press.html

Ve skutečnosti je tomu právě naopak. Nikdo toho neudělal pro diskreditaci alarmismu jako Al Gore a IPCC. Takže laureáti by si zasloužili spíše cenu od klimaskeptiků - cenu za podkopávání klimatického hnutí. Vzniká otázka, zda Pachauri a Gore ve skutečnosti nejsou tajní agenti ropné firmy Exxon?

Pojďme se na tyto výtečníky podívat z pohledu environmentalistů. Pomohl opravdu Al a jeho Melody Boys věci boje s klimatickými změnami? Nebo spíše uškodili?

Al Gorův film "Nepohodlná pravda" (nomen omen) byl soudem uznán za nepravdivý. Obsahuje devět nepravd. Než se tento film promítne ve škole studentům, učitel je dle soudního rozhodnutí povinen studenty nejprve varovat, že filmu nelze věřit. Slušná antireklama, co myslíte? Tudíž soudím, že Al Gore svým filmem udělal klimatickému hnutí medvědí službu. Osobně bych milerád promítal Al Gorův film - jen pro to potěšení, abych mohl pokaždé film zapauzovat a říci studentům "dle verdiktu soudu toto není pravda".

Viz: Ivan Brezina. Kurz sebeobrany proti klimatickému lháři. Neviditelný pes 1.listopadu 2007

A zprávy IPCC? Ty připomínají Ezopovu bajku o chlapci a vlku. Pasáčku ovcí bylo smutno, tak začal volat "pomoc vlk" a lidé přiběhli na pastvinu, aby ho zachránili. Vlk tam nebyl, chlapec si to jen vymyslel. A byl rád, že není tak sám. Protože to tak skvěle fungovalo, udělal to ještě několikrát. Jenže jednoho dne opravdu přišel vlk. Chlapec se pomoci nedovolal. Už mu nikdo nevěřil.

Sám bývalý šéf IPCC Watson řekl: "Všechny odhalené chyby mají znaménko plus, všechny přehánějí závažnost klimatických změn a nadhodnocují její dopady. To je znepokojivé. IPCC by se měla ptát, jak k tomu mohlo dojít.”

  • S táním Himalájů se sekli o tři sta let - protože převzali novinářskou kachnu bez ověření (Glaciergate).
  • Podklady pro grafy globálních teplot byly léta utajovány a pak zmizely (Dog Ate Global Warming).
  • Bez důkazů nás strašili poklesem produkce potravin v Africe na polovinu (Africagate) a úbytkem Amazonského pralesa o 40% kvůli oteplování (Amazongate) - a pak nebyli schopni říci, kde to tvrzení vzali.
  • Ve zprávách chybí klíčové grafy sluneční aktivity (Judithgate).
  • IPCC je poznamenána nesčetnými neetickými konflikty zájmů (Pachauri, Mann, Nakicenovic, Lean, Jones, podivné vyšetřování Climategate stylem "vyšetřím se sám").
  • Třetinu zdrojů tvoří nevědecká literatura jako články z novin (Citizen Audit).
  • Grafy (hokejkový graf) jsou účelově upravovány, aby se dospělo k předem vybranému závěru.
  • Atd.

I kdyby nakrásně existovalo antropogenní katastrofální oteplování, nelze se divit, že tomu dnes moc lidí nevěří. Cožpak lze věřit tělesu, které tolikrát říkalo nepravdy? Když vás někdo devětkrát podvede, uvěříte mu snad po desáté? Za nárůst klimaskepticismu nemohou naftaři a popírači. Za to může IPCC.


Viz: V.Kremlik Pouťový dům hrůzy OSN

Tito lidé k "šíření povědomí" a k "úsilí o podniknutí kroků" přispěli negativně. Nechápu tedy environmentalisty a klimatology, kteří Gora a IPCC obhajují. Jen díky jejich sérii faux-pas se Kongres největší mocnosti světa nyní staví naprosto zamítavě vůči jakýmkoli snahám o regulaci skleníkových plynů.

Jeden z republikánských kandidátů na amerického presidenta, Tim Pawlenty, bývalý guvernér státu Minnessotta, říká: "Každý, kdo kandiduje a kdo za sebou má nějakou veřejnou funkci, má na účtu nějaké ty blbé chyby (clunkers)... Co se týče klimatických změn, respektive cap-n-trade, já to otevřeně přiznávám - podívejte, byla to chyba, podporoval jsem to a bylo to ode mne hloupé (it was stupid)... Ale každý z nás, kdo se o presidentskou kandidaturu uchází... někdy v minulosti cap-n-trade podporoval." (viz)

CO DÁL?

Náprava není snadná. Irena Sendlerová už nemůže dostat Nobelovu cenu třeba za rok 2012, protože ceny se neudílejí posmrtně. Snad by ale bylo možné zpětně odebrat cenu Al Gorovi a IPCC, tak jako lze odebrat podvodem nabytý akademický titul (viz Plzeňská práva). Nobelův výbor byl podveden - v době udílení se domníval, že texty IPCC a Al Gora jsou spolehlivým zdrojem osvěty. Je to jako kdyby někdo dostal Nobelovu cenu míru za chemii a pak se zjistilo, že objev, za který byl oceněn, někomu ukradl. Také by se asi slušelo mu cenu odebrat, ne?

Pokud souhlasíte, že tito si Nobelovu cenu míru nezaslouží, můžete podepsat petici: http://www.stripgore.com/

=================

Více na www.klimaskeptik.cz

Diskutovat můžete na http://www.klimaskeptik.cz/diskuse/

Autor: Vítězslav Kremlík | úterý 5.4.2011 9:30 | karma článku: 44.92 | přečteno: 14389x

Další články blogera

Vítězslav Kremlík

Antarktický poloostrov se ochlazuje

Příběh o tom, že Antarktický poloostrov je nejrychleji se ohřívající oběť skleníkových plynů, se začíná rozpadat. Že by to globální oteplování nebylo tak docela globální?

18.4.2017 v 11:04 | Karma článku: 30.78 | Přečteno: 1165 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Trump neohrožuje vědu ani klima, právě naopak

Jako moderátor televizní soutěže „Apprentice“ proslul Donald Trump větou „Máte padáka“ (You're fired). Nyní od něj tuto větu uslyší klimatologové. Plánuje totiž škrty v rozpočtu NASA, NOAA, EPA, obecně asi o 20%, což není málo.

14.3.2017 v 11:08 | Karma článku: 40.65 | Přečteno: 2916 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Umírněná klimatoložka Judith Curry resignuje

Ač bývá zvykem, že vědci s definitivou vyučují i v pokročilém věku, Curryová odchází po šedesátce do důchodu. Politizace vědy už ji nebaví.

9.1.2017 v 10:00 | Karma článku: 18.41 | Přečteno: 413 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Koho volí vědci

Malé zamyšlení nad názorovými bublinami a konfirmačním zkreslením. O tom, jaký máte názor na klima, rozhoduje – ne vždy, ale většinou - vaše politické přesvědčení.

5.1.2017 v 10:00 | Karma článku: 15.36 | Přečteno: 522 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Martin Valovič

Taky sním o lepším Česku

Kdysi dávno se v jedné daleké zemi blížily volby. Ministr financí této země se proto přestal tvářit jako ministr financí, který v zemi už více než tři roky vládl, a začal se tvářit, jako někdo, kdo do politiky teprve vstupuje.

26.4.2017 v 18:53 | Karma článku: 14.89 | Přečteno: 388 | Diskuse

Honza Vranik

O Praze 2 opravdu bez cenzury?

V minulých dnech zaplavil schránky domácností Prahy 2 bulvární občasník s názvem „Jejich Dvojka“a vznikla i elektronická verze: www.jejichdvojka.cz.

26.4.2017 v 16:30 | Karma článku: 10.44 | Přečteno: 359 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Kybernetický terorismus Bloodymira Putina v současné 3.sv.v.

27.2.013 náčelník ruského genštábu Valerij Gerasimov pro list VPK/vojensko-průmyslový komplex prohlásil, že „ v 21.stol. se rozdíl mezi válkou a mírem smazává, války se nevyhlašují, probíhají v míru jako války hybridní, ve kterých

26.4.2017 v 13:12 | Karma článku: 14.31 | Přečteno: 519 | Diskuse

Adam Mikulášek

Vlastní gól rudozeleného rakouského prezidenta

Podle něj by všechny ženy měly nosit jeden den v roce ze solidarity k muslimkám šátky. Ovšem co jiného lze čekat od intelektuála se zelenými postoji s příměsí komunistické ideologie?

26.4.2017 v 11:56 | Karma článku: 42.05 | Přečteno: 2077 | Diskuse

Jan Dvořák

Černý den Miloše Zemana (To není poplašná zpráva, ale krutá realita)

Každý jen trochu empatický občan si při čtení zpráv musel v úterý uvědomit, že prezident Zeman prožívá jeden z nejčernějších dnů své kariéry. Dozvěděl se totiž dvě „infarktové“ skutečnosti.

26.4.2017 v 10:44 | Karma článku: 36.92 | Přečteno: 6680 | Diskuse
Počet článků 347 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2735

Tento blog byl oceněn v anketě "Bloger roku 2011". Autor je překladatel a vzděláním historik. Zajímá se o vliv klimatických změn na lidské dějiny. Účastnil se klimatické konference v Kodani. Po aféře Climategate založil web www.klimaskeptik.cz

 

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Oblíbené články

více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.